Polskie piłkarki ręczne pokonały Węgierki w turnieju towarzyskim

Piłka ręczna
Aleksandra Olek

Polskie piłkarki ręczne wygrały z Węgrami 31:29 (17:17) w swoim pierwszym meczu w towarzyskim turnieju w niemieckim Heidelbergu.

Pierwsza połowa była wyrównana. Pierwszego gola dla biało-czerwonych zdobyła obrotowa Aleksandra Olek, która w meczu zanotowała 100-procentową skuteczność (6/6).

Polski zespół, prowadzony przez norweskiego trenera Arne Senstada, bezpośrednio po przerwie wypracował przewagę, która momentami dochodziła do czterech trafień (28:24). Rywalki prowadzone przez mającego rosyjskie korzenie szkoleniowca Vlagyimira Golovina nie były w stanie zbliżyć na dystans jednego gola, choć Polki nie wykorzystały dwóch z siedmiu rzutów karnych.

Biało-czerwone w niedzielę, na zakończenie turnieju, zmierzą się z Niemkami. W piątek zespół gospodarzy pokonał Węgry 26:20 (11:8).

Polska – Węgry 31:29 (17:17).

Polska: Adrianna Płaczek, Barbara Zima, Paulina Wdowiak - Aleksandra Zimny 2, Aleksandra Olek 6, Emilia Galińska, Monika Kobylińska 3, Magda Balsam 3, Adrianna Górna 2, Aleksandra Tomczyk 2, Aleksandra Rosiak 3, Patrycja Noga 2, Natalia Nosek 3, Daria Michalak 1, Julia Niewiadomska, Dagmara Nocuń 4.

Najwięcej dla Węgier: Szandra Szoellosi-Zacsik 7, Noemi Pasztor 4.