HME Stambuł 2023: Piotr Lisek ze srebrem w skoku o tyczce

Inne
HME Stambuł 2023: Piotr Lisek ze srebrem w skoku o tyczce
Fot. PAP
Piotr Lisek

Piotr Lisek zdobył srebrny medal w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Stambule. Reprezentant Polski zajął drugie miejsce ex aequo z Grekiem Emanuilem Karalisem. Triumfował Norweg Sondre Guttormsen.

Lisek za pierwszym podejściem uporał się z wysokością 5,40 i 5,60. Następnie nie zaliczył 5,70, ale później uzyskał 5,80. Identyczny rezultat miał Karalis. Guttormsen też zakończył konkurs na 5,80, ale miał mniej zrzutek od Greka i Polaka.

 

ZOBACZ TAKŻE: HME Stambuł 2023: Brąz polskiej sztafety

 

"To moje szóste mistrzostwa Europy na hali. Z pięciu przywożę krążek. Cieszę się, że jestem razem z wami i dziękuję, że mi tak licznie kibicujecie" - mówił Lisek.

 

Żartował, że nie można go pytać o zakończenie kariery, bo ma dopiero 18 lat plus vat.

 

"Odkąd mam dziecko to każdy medal dedykuję swojej córce, aby moja Lila była ze mnie dumna, gdy będzie już świadoma tego, co osiągnąłem" - podkreślił Polak.

 

Przyznał, że są ludzie, którzy bardzo szybko tracą wiarę w sportowców, gdy ci mają cięższy moment.

 

"Uwierzcie mi, to jest kawał ciężkiej pracy. I moment na szczycie i ten w dołku, to zdecydowanie większa historia niż fotka na Instagramie" - mówił.

 

Podkreślił, że na przestrzeni tylu lat jest mu ciężko cały czas komuś coś udowadniać. "Ja już chcę się z tego w pełni cieszyć, bo do pełnego zadowolenia brakuje mi jeden procent - odjęcie presji. Dziękuję wszystkim tym kibicom, którzy są ze mną na dobre i na złe" - skwitował.

 

30-letni Lisek wywalczył piąty medal halowych ME, w tym drugi srebrny. W 2017 roku triumfował w Belgradzie. W 2019 roku w Glasgow był drugi, a w Pradze (2015) i Toruniu (2021) zajął trzecie miejsce.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie