PŚ w biathlonie: Francuzi wygrali sztafetę mieszaną w Novym Mescie. Polacy na 15. miejscu

Francuscy biathloniści wygrali sztafetę mieszaną 4x6 km w zawodach Pucharu Świata w Novym Mescie.

Francuscy biathloniści wygrali sztafetę mieszaną 4x6 km w zawodach Pucharu Świata w czeskim Novym Mescie. Na 15. miejscu finiszowali Polacy, startujący w składzie: Natalia Sidorowicz, Kamila Żuk, Wojciech Skorusa i Tomasz Jakieła.

Francuzi (Lou Jeanmonnot, Caroline Colombo, Eric Perrot, Fabien Claude) nie biegli rund karnych, ale musieli siedem razy doładowywać broń. Na mecie wyprzedzili o 33,6 s Szwedów (0 rund karnych, 10 doładowań) oraz o 38,6 Norwegów (0, 16).

Polacy stracili do zwycięzców 5.59,1 (0 rund karnych, 14 doładowań).

O godz. 15.15 rozpocznie się ostatnia konkurencja zawodów PŚ w Novym Mescie - supersprint. W stawce 25 duetów są Anna Mąka i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Kolejna runda PŚ odbędzie się w szwedzkim Oestersund (9-12 marca).