Serie A: Przerwana passa Juventusu. AS Roma lepsza w hicie kolejki

AS Roma pokonała na własnym stadionie Juventus 1:0 (0:0) w hicie 25. kolejki Serie A.

AS Roma pokonała na własnym stadionie Juventus 1:0 (0:0) w hicie 25. kolejki Serie A. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Gianluca Mancini. Pod koniec meczu "Stara Dama" grała w osłabieniu po brutalnym faulu Moise Keana.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli, choć tuż przed przerwą do siatki gospodarzy powinien trafić Adrien Rabiot. Francuz główkował, ale piłka odbiła się od słupka.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, o czym osiem minut po przerwie przekonała się "Stara Dama". Mocnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Gianluca Mancini, a Wojciech Szczęsny był w tej sytuacji bezradny.

Przyjezdni mogli szybko doprowadzić do wyrównania, ale po uderzeniu Juana Cuadrado, futbolówka po raz kolejny odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Rui Patricio.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry na boisku pojawił się Moise Kean. Napastnik Juventusu już po 37 sekundach gry musiał opuścić murawę, a wszystko przez brutalny faul, jakiego dopuścił się na Mancinim. Mimo to, grający w "dziesiątkę" przyjezdni mieli jeszcze okazję na doprowadzenie do wyrównania. Strzał Paula Pogby w ostatniej akcji meczu obronił Patricio.

AS Roma - Juventus 1:0 (0:0)
Bramka: Gianluca Mancini 53