Gol z rzutu wolnego zadecydował! Zagłębie Lubin górą w Radomiu

Radomiak Radom przegrał z Zagłębiem Lubin

KGHM Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Radomiaka Radom. O wyniku spotkania zadecydowało trafienie z rzutu wolnego. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Damjan Bohar

Od początku lepiej prezentowali się goście. W 5. minucie Tomasz Pieńko oddał mocny strzał z około 17 metrów, który na rzut rożny odbił Gabriel Kobylak. Pięć minut później, niemal z tego samego miejsca, przymierzył Dawid Kurminowski i znowu bramkarz Radomiaka nie dał się zaskoczyć.

W 13. min wydawało się, że już nic nie uratuje gospodarzy przed stratą gola. Dzięki efektownej wymianie podań pomiędzy Łukaszem Łakomym i Pieńką w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kurminowski. Po strzale napastnika Zagłębia piłka minęła już Kobylaka, ale wracający Damian Jakubik zdążył ją jeszcze wybić sprzed linii bramowej. Radomiak odpowiedział w 17. min strzałem Leonardo Rochy obronionym przez Sokratisa Dioudisa.

W 33. min Raphael Rossi sfaulował tuż przed polem karnym Mateusza Grzybka. Otrzymał za to żółtą kartkę, a za moment Damjan Bohar popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego. Kobylak nie zdołał sięgnąć piłki. 1:0 dla gości.

Potem aktywniejsi w ataku byli radomianie. Dwa strzały głową oddał Leonardo Rocha, lecz za pierwszym razem skuteczną interwencją popisał się Dioudis, a za drugim piłka przeleciała obok słupka.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie Kobylak zatrzymał kolejny w tym meczu strzał Pieńki. W 57. min pomocnik Zagłębia znowu był bliski powodzenia, ale kopnięta przez niego piłka przeleciała tuż obok słupka.

Z upływem minut lekką przewagę uzyskał Radomiak, lecz nie trwało to długo, bo goście odzyskali inicjatywę. Potrafili długo utrzymywać się przy piłce wymieniając podania i bez większych problemów obronili jednobramkową przewagę.

Dla drużyny Waldemara Fornalika było to trzecie kolejne zwycięstwo, które pozwoliło na oddalenie się od strefy spadkowej. Radomiak przegrał pierwszy raz w tym roku i przerwał serię pięciu kolejnych spotkań bez porażki.

Radomiak Radom – KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramka: Bohar 33

Radomiak Radom: Gabriel Kobylak - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo (64. Frank Castaneda) Christos Donis (64. Thabo Cele), Roberto Alves (85. Jakub Nowakowski), Berto Cayarga, Luis Machado (85. Krystian Okoniewski) - Leonardo Rocha.

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis - Bartłomiej Kłudka, Aleks Ławniczak, Jarosław Jach, Mateusz Grzybek - Kacper Chodyna, Łukasz Łakomy, Tomasz Pieńko (77. Filip Starzyński), Marko Poletanovic (67. Tomasz Makowski), Damjan Bohar (77. Sasa Zivec) - Dawid Kurminowski (67. Martin Doleżal).

Żółte kartki: Rossi, Jakubik, Cayarga - Poletanovic, Makowski, Jach.