Świetny start Magdaleny Fręch w Indian Wells! Ważna wygrana

Magdalena Fręch wygrała mecz kwalifikacji do turnieju w Indian Wells

Magdalena Fręch wygrała mecz pierwszej rundy kwalifikacji do turnieju WTA w Indian Wells. Polka pokonała Robin Montgomery w dwóch setach (7:6, 6:3).

Pierwszy set tego meczu był pełen niespodzianek. Zarówno Fręch, jak i Montgomery miały problemy z obronieniem swojego serwisu. Przez to obie zostały przełamane po trzy razy. Polka i Amerykanka prezentowały podobny poziom. O wyniku pierwszej partii musiał zadecydować zatem tie-break, w którym chłodniejszą głowę zachowała Fręch. Plasująca się na 106. miejscu w rankingu WTA zawodniczka zwyciężyła 7:4.

Początek drugiej części meczu był wyrównany, ponieważ żadna z zawodniczek nie była w stanie znaleźć skutecznej odpowiedzi na grę przeciwniczki. Kluczowy dla wyniku tego spotkania był piąty gem drugiego seta. Wtedy Fręch przełamała tenisistkę pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych. Sytuacja po chwili powtórzyła się, dzięki czemu łodzianka zapewniła sobie sporą przewagę. W sumie polska zawodniczka potrzebowała ośmiu piłek meczowych, by w końcu sięgnąć po zwycięstwo. Ostatecznie wygrała drugiego seta 6:3.

Dzięki temu triumfowi Fręch awansowała do drugiej rundy kwalifikacji do turnieju w Indian Wells. Jej kolejną przeciwniczką będzie Ashlyn Krueger, która pokonała Laurę Pigossi 2:0 (6:4, 6:4).

Tegoroczna edycja turnieju w Indian Wells rozpocznie się 8 marca. Na kortach w Stanach Zjednoczonych będziemy mogli oglądać między innymi Igę Świątek.

Magdalena Fręch - Robin Montgomery 2:0 (7:6, 6:3)