Kolejne bramki lidera strzelców NHL

Connor McDavid zdobył dwie bramki walnie przyczyniając się do wyjazdowej wygranej Edmonton Oilers z Buffalo Sabres 3:2 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. 26-letni hokeista z 54 golami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

McDavid otworzył wynik w ósmej minucie, a także zdobył decydującą bramkę na 3:2 w 44. minucie. Dla Oilers trafił jeszcze Derek Ryan w drugiej tercji, a dla Sabres gole strzelili Jeff Skinner i Dylan Cozens.

- Jest najlepszym hokeistą na świecie i wciąż przesuwa własne granice. Cały czas staje się lepszy - komplementował McDavida kolega z zespołu Zach Hyman.

W klasyfikacji strzelców McDavid ma 54 gole i o 10 wyprzedza drugiego Dawida Pastrnaka z Boston Bruins.

Przez ostatnie 25 sezonów tylko raz zdarzyło się, aby najlepszy strzelec zdobył więcej niż 60 bramek. 15 lat temu 65 uzyskał Rosjanin Aleksander Owieczkin. Oilers do końca zasadniczej części cyklu rozegrają jeszcze 17 meczów.

Imponująco wygląda również dorobek McDavida w klasyfikacji kanadyjskiej, w której oprócz goli pod uwagę brane są też asysty. 26-latek ma na koncie 124 punkty, a od sezonu 1995/96 nikomu nie udało się zdobyć więcej niż 128.

"Nafciarze" zajmują czwarte miejsce w tabeli Pacific Division.