Liga Mistrzów: Wielka pogoń zakończona sukcesem! Chelsea wyeliminowała Borussię Dortmund

Chelsea ograła Borussię Dortmund 2:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym samym Anglicy odrobili straty z pierwszego spotkania i zameldowali się w najlepszej ósemce tego sezonu LM.

Pierwsze spotkanie w Dortmundzie wygrała Borussia po trafieniu Karima Adeyemiego. Tego piłkarza zabrakło we wtorek na Stamford Bridge. Trener Edin Terzic nie mógł też skorzystać z usług Gregora Kobela. Chelsea też miała problemy, gdyż kontuzji w ostatnim spotkaniu ligowym doznał Thiago Silva.

Gospodarze zaczęli bardzo agresywnie i ambitnie, lecz po raz kolejny brakowało im skuteczności. Borussia miała problemy na samym początku, ale za sprawą Marco Reusa mogła wyjść na prowadzenie. Uderzenie Niemca z rzutu wolnego świetnie odbił jednak Kepa Arrizabalaga.

Chelsea była chaotyczna, ale rozkręcała się z minuty na minutę. Najpierw w słupek trafił Kai Havertz, później ten sam zawodnik trafił do siatki, lecz sędzia nie uznał gola, gdyż chwilę wcześniej na spalonym był Raheem Sterling. Pod koniec pierwszej połowy to jednak Anglik został bohaterem. Choć miał sporo szczęścia, to jego strzał zatrzymał się dopiero w bramce. "The Blues" prowadzili 1:0.

I po przerwie to oni ruszyli do kolejnych ataków. Bardzo szybko zostali za to wynagrodzeni. Po dośrodkowaniu Bena Chilwella, Marius Wolf odbił piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia po analizie VAR przyznał jedenastkę gospodarzom. Do piłki podszedł Havertz i... trafił w słupek. Chwilę później miał jednak szansę na powtórkę, gdyż pozostali piłkarze zbyt szybko wbiegli w pole karne. Przy drugiej próbie Niemiec uderzył lepiej i mógł cieszyć się z bramki.

Borussia walczyła do ostatnich sekund, ale nie była w stanie trafić do siatki. Chelsea odrobiła straty i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Chelsea FC - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Bramki: Sterling 43, Havertz 53 (k)

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Wesley Fofana, Kalidou Koulibaly, Marc Cucurella - Ben Chilwell, Mateo Kovacić (83. Christian Pulisic), Enzo Fernandez (87. Denis Zakaria), Reece James - Joao Felix (67. Conor Gallagher), Kai Havertz, Raheem Sterling (83. Ruben Loftus-Cheek)

Borussia Dortmund: Alexander Meyer - Marius Wolf, Niklas Suele, Nico Schlotterbeck, Raphael Guerreiro - Emre Can - Julian Brandt (5. Giovanni Reyna), Jude Bellingham, Salih Ozcan (64. Jamie Bynoe-Gittens), Marco Reus - Sebastien Haller (77. Donyell Malen)

Żółte kartki: Arrizabalaga, Fernandez, Chillwell, Cucurella - Suele, Wolf, Bellingham

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Chelsea FC.