Fabio Jakobsen wygrał drugi etap Tirreno-Adriatico. Polacy na dalszych miejscach

Fabio Jakobsen wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Tirreno-Adriatico.

Holender Fabio Jakobsen z grupy Soudal-Quick Step wygrał po finiszu z peletonu drugi etap kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico, z metą w Follonice w Toskanii. Polacy przyjechali na odległych pozycjach. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Włoch Filippo Ganna (Ineos Grenadiers).

Wtorkowy etap na trasie Camaiore - Follonica liczył aż 210 kilometrów, ale środowy i czwartkowy będą jeszcze dłuższe (odpowiednio 216 i 218 km).

W trakcie rywalizacji miały miejsce ucieczki, jednak kilkanaście kilometrów przed metą peleton jechał już w całości.

Jakobsen, aktualny mistrz Europy ze startu wspólnego, wyprzedził na finiszu Belga Jaspera Philipsena (Alpecin-Deceuninck) i Kolumbijczyka Fernando Gavirię (Movistar Team).

Najlepszy z trójki Polaków, Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), zajął 62. miejsce. Maciej Bodnar (TotalEnergies) i Cesare Benedetti (Polska/Bora-hansgrohe) przyjechali w drugiej setce.

Kwiatkowski i Bodnar uzyskali taki sam czas jak zwycięzca, zaś Benedetti stracił prawie dwie minuty.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał zwycięzca poniedziałkowej "czasówki" Filippo Ganna.

Kwiatkowski zajmuje 23. miejsce, a Bodnar plasuje się dwie lokaty niżej. Benedetti jest pod koniec stawki.

Impreza nazywana "Wyścigiem Dwóch Mórz" i zaliczana do klasyfikacji UCI World Tour zakończy się w niedzielę etapem ze startem i metą w San Benedetto del Tronto.