Mariusz Pudzianowski - Artur Szpilka na PGE Narodowym. Wielka walka potwierdzona

Sporty walki

Mariusz Pudzianowski (17-8-1NC, 12 KO) kontra Artur Szpilka (2-0, 2 KO) - to zestawienie zostało dodane do karty walk gali KSW 83. Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. O potencjalnym pojedynku obu zawodników mówiło się od dłuższego czasu.

Na korzyść Pudzianowskiego będzie przemawiało o wiele większe doświadczenie w MMA. Legendarny strongman ma na swoim koncie już 26 występów w mieszanej formule. W ostatniej walce "Pudzian" musiał uznać wyższość Mameda Khalidova, który zwyciężył przez TKO w pierwszej rundzie. W starciu ze Szpilką 46-latek będzie chciał wrócić na zwycięskie tory. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Oto najlepszy zawodnik MMA na świecie

 

Były pięściarz z pewnością jednak nie ułatwi mu zadania. Pochodzący z Wieliczki zawodnik stoczył do tej pory dwie walki w MMA i obie wygrał przed czasem. Pojedynek z Pudzianowskim będzie jednak zdecydowanie większym wyzwaniem. Warto wspomnieć, że na początku roku "Szpila" na gali w Szczecinie miał zmierzyć się z Arkadiuszem Wrzoskiem. Ostatecznie były pretendent do tytułu mistrza świata WBC w wadze ciężkiej musiał wycofać się z walki z powodu kontuzji. 

 

Walka dwóch gwiazd polskiego sportu uświetni galę KSW 83, która odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. To drugie w historii wydarzenie organizacji na tym obiekcie. Po raz pierwszy KSW zawitało na największy stadion w Polsce w 2017 roku. Oprócz pojedynku Pudzianowski vs Szpilka do tej pory ogłoszono, że na gali wystąpi również Mamed Khalidov. Na razie jednak nie znamy nazwiska jego rywala.

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie