Kobieca reprezentacja Francji szuka trenera. To efekt buntu w kadrze?

Piłka nożna
Kobieca reprezentacja Francji szuka trenera. To efekt buntu w kadrze?
fot. PAP
Corinne Diacre została zwolniona z funkcji trenerki piłkarskiej reprezentacji Francji.

Corinne Diacre została zwolniona z funkcji trenerki piłkarskiej reprezentacji Francji kobiet - poinformowała tamtejsza federacja (FFF). To prawdopodobnie efekt buntu kilku znanych zawodniczek, które nie chciały grać w kadrze "Trójkolorowych".

48-letnia Diacre, w przeszłości czołowa zawodniczka reprezentacji Francji, prowadziła drużynę narodową kobiet od 2017 roku. Wcześniej (2014-17) była trenerką... męskiej drużyny Clermont-Ferrand.

 

Z francuską federacją miała kontrakt do 2024 roku i igrzysk olimpijskich w Paryżu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowity Kylian Mbappe! Został najlepszym strzelcem w historii

 

W ostatnim czasie głośno było jednak o kiepskiej atmosferze w żeńskiej reprezentacji Francji. Jedna z najlepszych na świecie zawodniczek Wendie Renard powiedziała w ubiegłym miesiącu, że nie zagra w tegorocznym mundialu.

 

Inne reprezentantki Francji, Marie-Antoinette Katoto i Kadidiatou Diani, wkrótce po decyzji Renard również zapowiedziały rezygnację z występów w kadrze.

 

Według informacji francuskiego serwisu RMC Sport, Renard powiedziała, iż nie będzie reprezentować drużyny narodowej tak długo, jak Diacre tam pozostanie.

 

"Chociaż FFF uznaje zaangażowanie i autorytet Corinne Diacre oraz jej personelu w wykonywaniu ich misji, wydaje się, że zaobserwowane problemy wydają się w tym kontekście nieodwracalne" - napisano w oświadczeniu francuskiej federacji.

 

Na razie nie ogłoszono nazwisko osoby, która zastąpi Diacre. Francja będzie jednym z uczestników mistrzostw świata w Australii i Nowej Zelandii - od 20 lipca do 20 sierpnia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie