Pewne zwycięstwo i cenna zaliczka Lecha przed rewanżem w Szwecji

Liga Konferencji: Pewne zwycięstwo i cenna zaliczka Lecha przed rewanżem w Szwecji

Lech Poznań znacząco przybliżył się do awansu do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Ekipa mistrza Polski pokonała u siebie 2:0 szwedzki Djurgarden. Bramki dla "Kolejorza" zdobyli Antonio Milić oraz Filip Marchwiński.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Lechici dłużej utrzymywali się przy piłce i szukali swoich okazji do zdobycia bramki. W 13. minucie gry bliski trafienia był Filip Szymczak, ale jego uderzenie obronił Jacob Widell Zetterstrom. Poznaniacy dopięli swego w 39. minucie spotkania.

Joel Pereira posłał piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Tam spod opieki obrońców uwolnił się Antonio Milić. Chorwat oddał strzał głową i dał prowadzenie "Kolejorzowi". Kilka minut później podwyższyć mógł Michał Skóraś, ale futbolówka po jego uderzeniu nieznacznie minęła bramkę.

Po zmianie stron tempo gry odrobinę zwolniło. Niemniej jednak Lech nie pozwalał rywalom na tworzenie dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie to poznaniacy strzelili drugą bramkę. W 82. minucie meczu Filip Marchwiński otrzymał podanie od Adriela Ba Louy. Pomocnik zespołu mistrza Polski wywalczył sobie pozycję do strzału i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Djurgarden.

Więcej bramek w Poznaniu już nie zobaczyliśmy. W ostatniej akcji meczu stuprocentową szansę zmarnował Skóraś. Lech zwyciężył i ma cenną zaliczkę przed rewanżem. Drugie spotkanie obu drużyn zostanie rozegrane 16 marca w Sztokholmie.

Lech Poznań - Djurgardens IF 2:0 (1:0)

Bramki: Milić 39, Marchwiński 82

Lech Poznań: Filip Bednarek – Joel Pereira, Filip Dagerstal, Antonio Milic, Pedro Rebocho – Michał Skóraś, Radosław Murawski, Afonso Sousa (72. Adriel Ba Loua), Jesper Karlstroem, Filip Szymczak (76. Filip Marchwiński) - Mikael Ishak

Djurgardens IF: Jacob Zetterstroem – Piotr Johansson, Caros Moros Gracia (76. Jesper Loefgren), Marcus Danielsson, Pierre Neurath Bengtsston – Magnus Eriksson, Besard Sabovic (69. Hampus Finndell), Oliver Berg – Joel Asoro (83. Haris Radetinac), Victor Edvardssen (83. Jacob Bergstroem), Gustav Wikhelm

Żółte kartki: Murawski, Ishak - Gracia, Edvardsen