PŚ w biathlonie: Dorothea Wierer wygrała bieg na 15 km w Oestersundzie

Włoszka Dorothea Wierer wygrała w szwedzkim Oestersundzie bieg na 15 km biathlonowego Pucharu świata. Druga była jej rodaczka Lisa Vitozzi, a trzecia Niemka Denise Herrmann-Wick. Najlepsza z Polek Natalia Sidorowicz zajęła 47. lokatę w stawce 93 startujących.

Triumfatorka mając strzelanie bez pudła uzyskała czas 41.19,6 dystansując Vitozzi o 25,5, także bez niecelnego strzału oraz Herrmann-Wick o 1.38,8 (jeden niecelny).

Natalia Sidorowicz straciła do triumfatorki 5.30,6 (1), Anna Mąka była 60. - strata 6.24,7 (2) natomiast Joanna Jakieła, której przytrafiły się aż cztery pudła 69. - strata 7.37,7.

Kamila Żuk nie startowała w czwartek.

W klasyfikacji cyklu prowadzi Francuzka Julia Simon mając 943 punkty. Druga jest Vitozzi - 795, a trzecia Dorothea Wierer 769 pkt. Żuk jest 48. (82 pkt), Jakieła 62. (34), natomiast Mąka 74. (15).

W klasyfikacji końcowej pucharu po trzech zawodach na 15 km zwyciężyła Vitozzi - 225 pkt przed Simon - 155 oraz Szwedką Hanną Oeberg - 153.