Primoz Roglic wygrał czwarty etap Tirreno-Adriatico. Zmiana lidera

Primoz Roglic wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico.

Słoweniec Primoz Roglic z grupy Jumbo-Visma wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico, długości aż 218 kilometrów. Polacy zajęli lokaty w drugiej setce. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Niemiec Lennard Kaemna (Bora-hansgrohe).

Czwartkowy etap z Greccio do Tortoreto był najdłuższy w tegorocznej imprezie, choć dwa poprzednie niewiele pod tym względem ustępowały (210 i 216 km).

Zacięta walka twała do ostatnich metrów. Na finiszu Roglic - trzykrotny zwycięzca Vuelta a Espana (2019, 2020, 2021) - wyprzedził innego utytułowanego kolarza Francuza Juliana Alaphilippe (Soudal-Quick Step) oraz Brytyjczyka Adama Yatesa (UAE Team Emirates).

Najlepszy z trójki Polaków, Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), zajął 117. miejsce ze stratą prawie 16 minut.

Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) był 128., a Maciej Bodnar (TotalEnergies) 166. - obaj ze stratą 17.39 do zwycięzcy.

Nowym liderem klasyfikacji został siedemnasty w czwartek Kaemna. Na drugie miejsce awansował Roglic, który traci do Niemca tylko sześć sekund. Polacy plasują się na lokatach w drugiej setce.

Impreza nazywana "Wyścigiem Dwóch Mórz" i zaliczana do klasyfikacji UCI World Tour zakończy się w niedzielę etapem ze startem i metą w San Benedetto del Tronto.