EBL: Ciekawy mecz w Toruniu, górą Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała w Toruniu

Bardzo dobre spotkanie Energa Basket Ligi w Toruniu! Ostatecznie Legia Warszawa wygrała z Arriva Twardymi Piernikami 88:84.

Gospodarze od początku mieli małe problemy z konstruowaniem ataku, co nieźle wykorzystała ekipa z Warszawy - po trafieniu Kyle’a Vinalesa prowadziła 2:7. Po zagraniach Dallasa Waltona i Sterlinga Gibbsa torunianie zbliżali się jeszcze na punkt, ale swoimi akcjami odpowiadali na to Leslie i Vinales. Tę część meczu Arriva Twarde Pierniki zakończyły serią 6:0 i po kolejnych trafieniach Waltona po 10 minutach było 23:20. Drugą kwartę zespół trenera Cedrica Heitza rozpoczął od sześciu punktów z rzędu i po rzucie Taylora Personsa był już lepszy o dziewięć. Legia odrabiała straty wykorzystując skuteczność z dystansu Travisa Lesliego i Arica Holmana. Po kolejnym takim rzucie Grzegorza Kamińskiego wracali na prowadzenie! Kolejna trójka Grzegorza Kulki sprawiała, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:51.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego grała jeszcze lepiej w ataku! Dzięki kolejnym zagraniom Travisa Lesliego i Grzegorza Kamińskiego uciekali już nawet na 14 punktów. Nawet gdy gospodarze po trafieniach Dallasa Waltona zbliżali się na sześć punktów, to błyskawicznie odpowiadał na to Kyle Vinales. Straty ponownie zmniejszali jednak Sterling Gibbs oraz Aaron Cel, a po 30 minutach było 60:66. W kolejnej części meczu torunianie zbliżyli się na zaledwie punkt po rzucie Kacpra Gordona. W ważnych momentach przyjezdni mogli liczyć na Travisa Lesliego i Arica Holmana. Arriva Twarde Pierniki walczyły do samego końca - po trójce Stefana Kenicia na półtorej minuty przed końcem przegrywały tylko trzema punktami. Końcówka należała do Kyle’a Vinalesa i to Legia zwyciężyła ostatecznie 88:84.

Najlepszym graczem gości był Kyle Vinales z 27 punktami i 7 asystami. Dallas Walton zdobył dla gospodarzy 23 punkty, 6 zbiórek i 3 bloki.

Arriva Twarde Pierniki Toruń - Legia Warszawa 84:88 (23:20, 18:31, 19:15, 24:22).

Arriva Twarde Pierniki Toruń: Sterling Gibbs 24, Dallas Walton 23, Stefan Kenic 12, Tayler Persons 8, Bartosz Diduszko 6, Aaron Cel 4, Wojciech Tomaszewski 3, Kacper Gordon 2, Joey Brunk 2.

Legia Warszawa: Kyle Vinales 27, Travis Leslie 16, Aric Holman 12, Billy Garrett 12, Grzegorz Kamiński 8, Janis Berzins 7, Dariusz Wyka 3, Grzegorz Kulka 3, Łukasz Koszarek 0.