Tauron Liga: Wyjazdowe zwycięstwo siatkarek Chemika Police

Siatkarki Moya Radomki Lotnisko Radom przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 1:3 w meczu 19. kolejki Tauron Ligi. Dwa pierwsze sety padły łupem policzanek, gospodynie były górą w trzeciej partii, ale w czwartej mistrzynie Polski rozstrzygnęły rywalizację na swoją korzyść.

W premierowej partii, po wyrównanym początku, przewagę uzyskały siatkarki z Polic (9:12, 12:16). Gospodynie odrobiły straty w jednym ustawieniu (16:16) i przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu. Seta rozstrzygnęły cztery akcje od stanu 21:21. Agnieszka Korneluk popisała się skutecznym atakiem i asem serwisowym, a w dwóch kolejnych akcjach radomianki popełniły błędy własne (21:25).

Drugi set bez historii. Policzanki dominowały od początku, szybko uzyskały wyraźną przewagę (3:8), później wygrały pięć kolejnych akcji (4:13), a po ataku Korneluk różnica wynosiła już dziesięć oczek (5:15). Gospodynie nie miały nic do powiedzenia, a siatkarki Chemika pewnie zmierzały po wygraną, którą przypieczętował skuteczny atak Martyny Łukasik (12:25).

Partia numer trzy był zdecydowanie ciekawszy od poprzedniego. Po wyrównanym otwarciu (7:7), w środkowej części seta przewagę uzyskały gospodynie (15:12). Siatkarki z Radomia były skuteczniejsze w ataku i w końcową fazę seta weszły z pięcioma oczkami zaliczki (20:15). Chemik zmniejszył straty do dwóch oczek (21:19), ale tym razem to gospodynie były lepsze w końcówce. Kornelia Moskwa skutecznym atakiem ustaliła wynik na 25:21.

Na początku czwartej odsłony gospodynie prowadziły 5:4 i przegrały sześć kolejnych akcji (5:10). Po tej serii policzanki utrzymywały punktowy dystans, bardzo dobrze prezentując się w bloku (9:16, 10:20). W końcówce miały sytuację pod kontrolą i spokojnie zgarnęły w Radomiu komplet punktów. W ostatniej akcji meczu policzanki popisały się efektownym blokiem (12:25).

Skrót meczu Radomka - Chemik:

Najwięcej punktów: Natalia Murek (10) – Radomka; Maira Cipriano (16), Agnieszka Korneluk (16), Jovana Brakocevic-Canzian (14), Iga Wasielewska (13), Martyna Łukasik (13) – Chemik. Dominacja policzanek w polu serwisowym (1–9) i punktowych blokach (5–17). MVP: Fabiola Almeida de Sousa.

Moya Radomka Lotnisko Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (21:25, 12:25, 25:21, 12:25)

Radomka: Samara de Almeida Coelho, Martyna Świrad, Małgorzata Jasek, Natalia Murek, Justyna Łukasik, Madison Bugg – Krystyna Strasz (libero) oraz Margarita Stepanenko, Paulina Zaborowska, Renata Biała, Ellen Braga, Kornelia Moskwa. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Chemik: Fabiola Almeida de Sousa, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Maira Cipriano, Iga Wasielewska – Maria Stenzel (libero) oraz Marlena Kowalewska, Joanna Sikorska, Monika Jagła (libero). Trener: Radosław Wodziński.

Wyniki meczów 19. kolejki Tauron Ligi:

2023-03-08: #VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 26:24, 15:25, 23:25)
2023-03-10: Developres Bella Dolina Rzeszów – UNI Opole  3:2 (17:25, 25:14, 22:25, 25:17, 15:11)
2023-03-10: Moya Radomka Lotnisko Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3(21:25, 12:25, 25:21, 12:25)
2023-03-10: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 25:17, 25:15, 23:25, 17:15).
2023-03-12: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

Pauzuje: Roleski Grupa Azoty Tarnów.