Trener Piotr Graban o czołowym siatkarzu Projektu: To jest typ perfekcjonisty

Siatkówka
Trener Piotr Graban o czołowym siatkarzu Projektu: To jest typ perfekcjonisty
fot. PAP/Wojtek Jargiło
Trener Projektu Warszawa Piotr Graban.

– To jest typ perfekcjonisty. Stara się wykonać na każdym treningu i w każdym meczu 100 procent – powiedział Piotr Graban na temat Artura Szalpuka. Trener Projektu Warszawa był gościem magazynu siatkarskiego #7strefa.

Pod wodzą Piotra Grabana siatkarze Projektu Warszawa odnieśli dziesięć zwycięstw z rzędu. Kluczem do sukcesu jest dobra atmosfera w drużynie. W magazynie #7strefa padło pytanie, czy trener stołecznej drużyny nie obawia się, że koleżeńskie relacje z zawodnikami mogą nie zadziałać na dłuższą metę?

 

Zobacz także: Słynny siatkarz dolał oliwy do ognia przed hitowym starciem! "Mam sentyment do miasta, a do klubu – średnio"

 

– Nie boję się tego. Uważam, że ci zawodnicy są doświadczeni i bardzo świadomi. Są profesjonalistami i wiedzą, do czego zmierzamy. Staram się to też regulować. Atmosfera jest na pewno fajna i koleżeńska. Czasami dociera też marudzenie, ale jako trener staram się od tego odciąć i robić swoją robotę. Ktoś musi podejmować decyzje – stwierdził trener Projektu.

 

W latach 2016–18 Graban był trenerem drużyny IBB Polonia Londyn. Przyznał, że przygoda z tym klubem dała mu bardzo dużo.

 

– W momencie, gdy prowadzisz półprofesjonalną czy nawet amatorską drużynę, musisz pracować trochę inaczej. Trzeba podchodzić bardzo motywacyjnie. Trzeba uświadamiać zawodników, by zrobić jak największy progres w jak najkrótszym czasie. Tam było wiele przeszkód – zmiana hal, ktoś pracował i przyjeżdżał zmęczony po pracy... To nie jest tak, że masz profesjonalnych zawodników... Sam musiałem zajmować się wieloma sprawami i to była dla mnie motywacja. Uczyłem się, jak modyfikować treningi i sprawić, by ta drużyna była dobra. Cieszę się, że tam pojechałem, cieszę się, że tam byłem i cieszę się, że wróciłem – przyznał.

 

W ostatnich miesiącach renesans formy przeżywa Artur Szalpuk. Mistrz świata z 2018 roku przedłużył ostatnio kontrakt z Projektem.

 

– Artur jest typem człowieka, który bardzo szybko się uczy. Gdy był wcześniej w Projekcie, miałem z nim bardzo dobry kontakt i podpowiadałem, co trzeba zrobić w przyjęciu i w ataku. Kiedy tu przyszedł, zaczął to realizować krok po kroku. Jest człowiekiem głodnym wiedzy. Nawet, gdy ma 70% w ataku, mówi "Nie skończyłem tej piłki. Piotrek, jaki tu był błąd techniczny?". A że uważam siebie za jednego z lepszych trenerów a propos techniki, to daję mu te wskazówki. On stara się je realizować i wychodzi to super – stwierdził szkoleniowiec.

 

– To jest typ perfekcjonisty. Stara się wykonać na każdym treningu i w każdym meczu 100 procent. Gdy coś mu nie wychodzi to troszkę pokazuje rogi – dodał.


Wypowiedź trenera Piotra Grabana w materiale wideo:

 

Transmisja meczu 27. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie w sobotę 11 marca o godzinie 14.45 w Polsacie Sport.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie