Ważna decyzja klubu siatkarskiego! Puchar wywalczony, pięć kontraktów przedłużonych

Siatkówka
Ważna decyzja klubu siatkarskiego! Puchar wywalczony, pięć kontraktów przedłużonych
fot.

Siatkarki SSC Palmberg Schwerin wywalczyły pod koniec lutego Puchar Niemiec. Teraz władze klubu podjęły ważną decyzję dotyczącą kolejnego sezonu. W drużynie pozostanie pięć zawodniczek, z którymi oficjalnie przedłużono kontrakty.

Zespół SSC Palmberg Schwerin po raz ósmy w historii wywalczył Puchar Niemiec, pokonując w finale SC Potsdam 3:1. Dobra postawa zawodniczek sprawiła, że działacze nie zwlekali z przedłużeniem umów. Już na cztery kolejki przed końcem fazy zasadniczej klub oficjalnie ogłosił nazwiska pięciu siatkarek, które będą występowały w Schwerinie w kolejnych rozgrywkach.

 

Zobacz także: Trener czołowego klubu siatkarskiego zwolniony! Zadecydowała porażka w finale Pucharu

 

W drużynie ze Schwerina nadal będą występowały: środkowe Indy Baijens (Holandia) i Jazmine White (Kanada), atakująca Tutku Burcu Yuzgenc (Turcja), przyjmująca Annegret Hölzig oraz rozgrywająca Pia Kästner.

 

 

– Jest zdecydowanie jedną z naszych czołowych zawodniczek. Pia niesamowicie dobrze się zaaklimatyzowała i myślę, że mamy bardzo dobry sposób na współpracę. Niesamowicie wzbogaca naszą grę swoją pomysłowością i zadziornością – powiedział o Kästner trener Felix Koslowski. Rozgrywająca została wybrana MVP finału Pucharu Niemiec.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie