Bohaterowie nie byli zmęczeni! Jastrzębski Węgiel wygrał w Lubinie

Siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 w spotkaniu 27. kolejki PlusLigi. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju, po czwartkowym zwycięstwie 3:0 z VfB Friedrichshafen w Lidze Mistrzów, miała ogromne kłopoty z powrotem do kraju. Mimo takich przygód, zgarnęła komplet punktów w Lubinie. Najwięcej emocji dostarczył trzeci set, który był niezwykle zacięty i zakończył się wynikiem 36:38.

Zaczęło się od 1:3, ale gospodarze popisali się serią wygranych akcji (7:3), dobrze prezentując się w bloku. Set długo toczył się przy przewadze lubinian, ale Jastrzębski Węgiel w końcówce odrobił straty – po dwóch asach Stephena Boyera było 22:22. Trzy ostatnie akcje seta padły łupem gości. Atak Rafała Szymury, blok i błąd rywali w ataku przyniosły im decydujące punkty (23:25).

Set numer dwa to mocne otwarcie gości (2:6) i tym razem to lubinianie musieli gonić wynik (9:9). Środkowa część tej partii to dominacja skuteczniejszych w ataku jastrzębian (12:18). Wyraźna zaliczka sprawiła, że w końcówce kontrolowali sytuację. Szymura skutecznym atakiem ustalił wynik na 20:25.

Trzecią partię udanie rozpoczęli gospodarze (7:4), ale jastrzębianie nie pozwolili im długo utrzymać takiej przewagi. Odrobili straty, a później odskoczyli na trzy oczka (9:12). Siatkarze Cuprum nie rezygnowali; wygrali serię akcji i po asie Adama Lorenca prowadzili 17:16. Obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, co zaowocowało emocjonującą końcówką. Po asie Szymury jastrzębianie odskoczyli na dwa oczka (21:23), później mieli piłkę setową przy stanie 22:24, ale gospodarze doprowadzili do gry na przewagi. W niej jedni i drudzy mieli szanse na rozstrzygnięcie tej partii. Długa i zacięta walka w tej partii zakończyła się po blisko 40 minutach. W ostatnich akcjach lubinianie popełnili kosztowne błędy (36:38).

Skrót meczu Cuprum - Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Aleksander Berger (16), Adam Lorenc (14), Florian Krage (12) – Cuprum; Rafał Szymura (22), Tomasz Fornal (15) – Jastrzębski Węgiel. MVP: Rafał Szymura (17/30 = 57% skuteczności w ataku + 2 asy + 3 bloki).

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 20:25, 36:38)

Cuprum: Aleksander Berger, Paweł Pietraszko, Adam Lorenc, Wojciech Ferens, Florian Krage, Kajetan Kubicki – Kamil Szymura (libero) oraz Dominik Czerny, Remigiusz Kapica. Trener: Paweł Rusek.
Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Jakub Macyra, Stephen Boyer, Rafał Szymura, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Trevor Clevenot. Trener: Marcelo Mendez.

Wyniki meczów 27. kolejki PlusLigi:

2023-03-10: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)
2023-03-11: Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (29:27, 32:34, 22:25, 25:19, 15:10)
2023-03-11: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 20:25, 36:38)
2023-03-11: Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-12: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-12: Trefl Gdańsk – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-13: Barkom-Każany Lwów – LUK Lublin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-13: Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).