El. ME piłkarzy ręcznych: Francja - Polska. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Francja podejmie Polskę w eliminacyjnym meczu mistrzostw Europy 2024, jeśli chodzi o zmagania piłkarzy ręcznych. Relacja na żywo z meczu Francja - Polska na Polsatsport.pl.

Polscy piłkarze ręczni kilka dni temu przegrali w Gdańsku z Francją 28:38 (11:22). W sobotę w Aix-en-Provence odbędzie się rewanż.

W Gdańsku Polacy wystąpili pod wodzą trenera Bartosza Jureckiego, który od 2020 roku znajdował się w sztabie poprzedniego selekcjonera Patryka Rombla (po mistrzostwach świata nie przedłużono z nim kontraktu).

- W pierwszej połowie Francuzi wykorzystywali każdy nasz błąd i pokazali nam, że są jedną z najlepszych drużyn na świecie. Po przerwie nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Mamy dwa dni, żeby się oczyścić i zobaczyć, co było nie tak. Wychodzimy i walczymy dalej. Bierzemy się do pracy, nie tylko przed sobotnim meczem – powiedział Jurecki po meczu z Francją.

Rewanż zaplanowano na sobotę w Aix-en-Provence. W październikowych meczach eliminacyjnych zarówno Polska, jak i Francja odniosły po dwa zwycięstwa. Biało-Czerwoni pokonali u siebie Włochów 30:23 oraz w Valmierze Łotyszy 37:19. Z kolei wicemistrzowie świata wygrali we własnej hali z Łotwą 35:18 oraz na wyjeździe z Italią 40:29.

Relacja i wynik na żywo meczu Francja - Polska od godziny 21.10 na Polsatsport.pl.