Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków znowu to zrobiła! Gra do końca się opłaciła

Wisła Kraków pokonała GKS Tychy 2:1 w meczu 23. Fortuna 1 Ligi. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Luis Fernandez.

"Biała Gwiazda" w 2023 roku jeszcze nie przegrała i w sobotę chciała podtrzymać dobrą serię. Z kolei GKS Tychy dopiero w poprzedniej kolejce wygrał po raz pierwszy od października 2022 roku. Na papierze faworyt był jeden.

Wisła przeważała od pierwszej minuty, ale mimo stworzenia wielu sytuacji, nie potrafiła długo trafić do siatki. Udało się jej to w 53. minucie. Wtedy gola strzelił Bartosz Jaroch. Gospodarze mieli dobry wynik, ale zbyt długo go nie utrzymali. W 65. minucie Miki Villar sfaulował Kacpra Skibickiego w polu karnym i GKS miał rzut karny. Do piłki podszedł Krzysztof Wołkowicz i pewnym uderzeniem wyrównał stan spotkania.

Na sześć minut przed końcem czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Radecki i tyszanie kończyli mecz w osłabieniu. W doliczonym czasie gry Wisłą stanęła przed znakomitą szansą na zwycięstwo. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Vullnecie Xhevacie Bashy. Do piłki podszedł Luis Fernandez i spokojnie wpakował ją do siatki.

Wisła Kraków wygrała piąty mecz z rzędu w Fortuna 1 Lidze.

Wisła Kraków - GKS Tychy 2:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Jaroch 53, Luis Fernandez 90+6 (rz.k.) - Krzysztof Wołkowicz 66