Michał Winiarski: W naszej drużynie krąży wirus

Siatkówka
Michał Winiarski: W naszej drużynie krąży wirus
fot. Cyfrasport
Trener Aluron CMC Warty Zawiercie Michał Winiarski.

– Od momentu Pucharu Polski krąży w naszej drużynie wirus. Nie ma z nami Patryka Łaby, Dawida Konarskiego, Tomka Kalembki, w tygodniu wypadł Santiago Danani, który dopiero niedawno wrócił do treningów. Ledwo co wrócił też Miguel Tavares – powiedział trener Aluron CMC Warty Zawiercie Michał Winiarski. Jego drużyna przegrała 2:3 po zaciętym starciu w Warszawie z Projektem.

Projekt Warszawa pokonał u siebie lidera PlusLigi Auron CMC Wartę Zawiercie 3:2 (29:27, 32:34, 22:25, 25:19, 15:10) w meczu 27. kolejki. Sobotnie spotkanie było starciem dwóch najdłużej niepokonanych ekip w siatkarskiej ekstraklasie.

 

Zobacz także: Siatkarski hit transferowy 2023 roku? Wielki powrót i milion euro za sezon!

 

– To był mecz walki. W pierwszym secie mieliśmy piłkę setową, ale jej nie wykorzystaliśmy i myślę, że to było ważne pod kątem przebiegu spotkania, ponieważ dwie następne partie wygraliśmy. Później lekki problem Dawida Dulskiego nieco nas wytrącił z równowagi i już nie wróciliśmy do swojej gry. Uważam jednak, że biorąc pod uwagę wszystkie kłopoty, z jakimi się teraz borykamy, to chłopakom należą się podziękowania za walkę, bo cały czas próbowali – ocenił tę konfrontację Michał Winiarski.

 

 

Szkoleniowiec Auron CMC Warty nie ukrywał, że jego ekipa zmaga się ostatnio ze sporymi problemami.

 

– Od momentu Pucharu Polski krąży w naszej drużynie wirus. Nie ma z nami Patryka Łaby, Dawida Konarskiego, Tomka Kalembki, w tygodniu wypadł Santiago Danani, który dopiero niedawno wrócił do treningów. Ledwo co wrócił też Miguel Tavares. Mamy nadzieję, że do czasu play-off uporamy się z tymi wszystkimi problemami i będziemy mogli w komplecie trenować, bo miniony tydzień był dla nas bardzo trudny – przyznał.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie