Arsenal wygrał w derbach Londynu! Mistrzostwo coraz bliżej

Arsenal wygrywa w derbach Londynu

Piąte zwycięstwo z rzędu w lidze angielskiej odnieśli prowadzący w tabeli piłkarze Arsenalu. W niedzielnych derbach Londynu w 27. kolejce pokonali na wyjeździe Fulham 3:0 i zajmujący drugie miejsce Manchester City wyprzedzają o pięć punktów.

"Kanonierzy" losy meczu praktycznie rozstrzygnęli w pierwszej połowie, w której zdobyli wszystkie trzy bramki. Przy każdej asystę zaliczył Leandro Trossard, a kolejno na listę strzelców wpisali się Gabriel Magalhaes, Gabriel Martinelli i Martin Oedegaard.

Broniący tytułu Manchester City już w sobotę pokonał na wyjeździe Crystal Palace 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Erling Haaland.

Arsenal i Manchester do końca sezonu rozegrają po 11 spotkań.

W walce o mistrzostwo w zasadzie liczą się tylko te dwa zespoły. Trzeci Manchester United ma do lidera 16 punktów straty i jeden rozegrany mecz mniej. W niedzielę "Czerwone Diabły" zremisowały u siebie 0:0 z Southamptonem.

Gospodarze od 34. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Casemiro. W ekipie "Świętych", która zamyka tabelę, w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Jan Bednarek.

Z reprezentantów Polski zaprezentował się jeszcze Matty Cash. Obrońca Aston Villi grał do 80. minuty wyjazdowego meczu z West Ham United (1:1). W drużynie "Młotów" zabrakło kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego.

W tabeli Aston Villa jest 11., a londyńczycy tuż nad strefą spadkową - na 17. pozycji.