Siatkarski nokaut w trzecim secie! Energa MKS ograła Pałac

Siatkarka OnlyBio Pałacu Bydgoszcz Pola Nowakowska i Alicja Grabka z Energa MKS Kalisz podczas meczu 19. kolejki Tauron Ligi.

W meczu kończącym 19. kolejkę Tauron Ligi siatkarki OnlyBio Pałac Bydgoszcz przegrały z Energa MKS Kalisz 0:3. Gospodynie jedynie w drugim secie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami. W pierwszym secie drużyna z Kalisza wygrała pewnie, a w trzecim dominowała na boisku, nie dając rywalkom dobrnąć do bariery dziesięciu zdobytych punktów (9:25).

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku, przewagę uzyskały siatkarki z Kalisza (10:15). gra obu zespołów falowała, nie brakowało punktowych serii, ale Energa MKS dowiozła przewagę. W końcówce seta przyjezdne dominowały, wygrywając cztery akcje od stanu 19:21. Alicja Grabka posłała asa na wagę piłki setowej, a Zuzanna Kuligowska zwieńczyła dzieło skutecznym atakiem (19:25).

Set numer dwa miał wyrównany przebieg, a obie ekipy długo walczyły punkt za punkt. W końcówce, po skutecznym ataku Karoliny Fedorek, kaliszanki odskoczyły na trzy oczka (19:22). Gospodynie nie rezygnowały, jeszcze złapały kontakt po uderzeniu Poli Nowakowskiej (22:23), ale kluczowe akcje padły łupem siatkarek z Kalisza. Karolina Drużkowska ustaliła wynik na 23:25.

Trzecią partię efektownie rozpoczęła Energa MKS (0:3, 3:10). Po słabym początku gospodynie nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalkami. Siatkarki z Kalisza grały bardzo swobodnie i pewnie powiększały przewagę. Po skutecznym ataku Drużkowskiej różnica wynosiła już dziesięć oczek (7:17), a punktowa seria przyjezdnych trwała dalej i zwieńczył ją as Grabki (7:22). Zwycięstwo kaliszanek stało się faktem po zepsutej zagrywce bydgoszczanek (9:25).

Najwięcej punktów: Pola Nowakowska (9), Ewelina Żurowska (9) – Pałac; Karolina Drużkowska (15), Aleksandra Rasińska (12), Zuzanna Kuligowska (9), Karolina Fedorek (9) – Energa MKS. MVP: Alicja Grabka.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 0:3 (19:25, 23:25, 9:25)

Pałac: Pola Nowakowska, Anna Lewandowska, Anneclaire Ter Brugge, Ewelina Żurowska, Kinga Różyńska, Paulina Bałdyga – Agata Witkowska (libero) oraz Magdalena Mazurek, Koleta Łyszkiewicz. Trener: Jakub Tęcza.
MKS: Alicja Grabka, Karolina Drużkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Rasińska, Zuzanna Kuligowska, Karolina Fedorek – Izabela Lemańczyk (libero). Trener: Marcin Widera.

Wyniki meczów 19. kolejki Tauron Ligi:

2023-03-08: #VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 26:24, 15:25, 23:25)
2023-03-10: Developres Bella Dolina Rzeszów – UNI Opole  3:2 (17:25, 25:14, 22:25, 25:17, 15:11)
2023-03-10: Moya Radomka Lotnisko Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (21:25, 12:25, 25:21, 12:25)
2023-03-10: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 25:17, 25:15, 23:25, 17:15).
2023-03-12: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 0:3 (19:25, 23:25, 9:25)

Pauzuje: Roleski Grupa Azoty Tarnów.