Niespodzianka! Drużyna Paulo Sousy "urwała" punkty Milanowi

Zlatan Ibrahimovic nie zdołał pomóc Milanowi w zwycięstwie przeciwko Salernitanie.

W poniedziałkowym meczu dwudziestej szóstej kolejki Serie A Milan zaledwie zremisował 1:1 na własnym boisku z Salernitaną. Ten cenny punkt wywalczony na trudnym terenie, może być istotny w kontekście utrzymania zespołu Paulo Sousy.

Gospodarze lepiej weszli w poniedziałkowe spotkanie. Długo jednak nic nie wynikało z tej przewagi Milanu. Szanse marnowali Rafael Leao i Olivier Giroud - obaj niecelnie, jeden posłał strzał obok słupka, podczas gdy drugi centymetry ponad poprzeczką.

W kontrze do zawodników z Mediolanu, zdobyć pierwszą bramkę spotkania próbował piłkarz Salernitany Grigoris Kastanos. Przytomni w tej sytuacji byli jednak obrońcy Milanu, którzy zablokowali dogodną próbę.

W doliczonym czasie pierwszej części meczu do piłki w rogu boiska podszedł Ismael Bennacer. Algierczyk posłał świetne podanie z rzutu rożnego w pole karne Salernitany. Tam dopadł do niej Olivier Giroud, który zdobył bramkę głową, pokonując ostatecznie Guillermo Ochoę.

Salernitana próbowała atakować bramkę Mike'a Maignana również w drugiej części gry. Tym razem dobre podanie do Boulayi Dii posłał Domagoj Bradaric. Senegalczyk nie był kryty, więc miał czas na precyzyjne posłanie piłki do siatki Milanu.

W sześćdziesiątej czwartej minucie meczu Theo Hernandez padł na murawę w polu karnym gości. Sędzia jednak nie dopatrzył się "jedenastki".

Sześć minut później rzut karny został podyktowany w... drugą stronę. Po konsultacji z VAR, sędzia jednak cofnął swoją decyzję. To tylko zmotywowało gości do dalszych ataków. W osiemdziesiątej drugiej minucie swoją szansę miał Krzysztof Piątek. Rewelacyjnie obronił jednak Maignan.

W osiemdziesiątej siódmej minucie wydawało się, że Milan obejmie prowadzenie, jednak piłka zatrzymała się niemal na linii bramki meksykańskiego golkipera. Tym, który zatrzymał "futbolówkę" był Pierre Kalulu. Zrobił to jednak... ręką. Tego jednak nie zauważono. Ostatecznie więc obie ekipy musiały podzielić się punktami.

AC Milan - Salernitana 1:1 (1:0)

Bramki: Olivier Giroud 45+1 - Boulaye Dia 61