Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia - Górnik Łęczna. Relacja i wynik na żywo

Piłkarze Arki podejmą w poniedziałek Górnika Łęczna. Będzie to spotkanie dwóch drużyn, które mają ostatnio dobry okres. Kto wygra ten mecz? Relacja na żywo z meczu Arka Gdynia - Górnik Łęczna na Polsatsport.pl.

Zawodnicy Arki odnieśli w dwóch ostatnich meczach efektowne triumfy. Najpierw pokonali w Niepołomicach 3:0 Sandecję Nowy Sącz, a następnie u siebie 4:0 Resovię Rzeszów. Żółto-niebiescy słabiej spisują się jednak na własnym stadionie, gdzie w 11 meczach odnieśli tylko trzy zwycięstwa.

26 lutego Górnika przejął były szkoleniowiec Arki Ireneusz Mamrot. Pod jego wodzą ekipa z Łęcznej po zwycięstwie 1:0 w Siedlcach z Pogonią awansowała do półfinału Pucharu Polski, a także zremisowała 1:1 u siebie z wiceliderem Ruchem Chorzów.

14 sierpnia w ligowej konfrontacji Arka wygrała w Łęcznej 2:1. Żółto-niebiescy w 16. minucie przegrywali 0:1, ale zdołali z nawiązką odrobić straty. Do remisu doprowadził w 37. minucie Omran Haydary, a zwycięskiego gola strzelił w 78. minucie Karol Czubak. Druga konfrontacja, w 1. rundzie Pucharu Polski, zakończyła się dla gdynian niepowodzeniem – odpadli na własnym stadionie 3-4 w rzutach karnych.

W meczu z Górnikiem gospodarze zagrają bez Czubaka, który ma na koncie cztery żółte kartki. 23-letni napastnik znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji – w poprzednim dwóch meczach zdobył pięć z siedmiu bramek swojego zespołu.

Relacja na żywo z meczu Arka Gdynia - Górnik Łęczna na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 18:00.