MP w snowboardzie i narciarstwie dowolnym: Po dwa tytuły dla Borowiak i Szula

Zimowe
MP w snowboardzie i narciarstwie dowolnym: Po dwa tytuły dla Borowiak i Szula
fot. PAP
Po dwa tytuły mistrza Polski wywalczyli w Zakopanem snowboardzistka Hanna Borowiak i narciarz Robert Szul.

Po dwa tytuły mistrza Polski wywalczyli w Zakopanem snowboardzistka Hanna Borowiak (AZS AWF Wrocław) i narciarz Robert Szul (AZS AWF Katowice). Podczas czterodniowych zawodów na Gubałówce rozegrano slopstyle i big air.

W piątek w ewolucjach na desce w slopstyle medale oprócz Borowiak wywalczyły Martyna Maciejewska i Paulina Kasprzyk (obie Freestyle Club X-Michał Ligocki Warszawa). Wśród mężczyzn natomiast na podium stanęli Wiktor Kozarski (Akademia Sportu Freestyle Park Chorzów), Krzysztof Owczarek (Stowarzyszenie High 5) i Jan Jaromin (AZS AWF Katowice).

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w snowboardzie: Złoto dla Cai i Lee w halfpipie

 

Dzień później na skoczni najlepsze tricki zdaniem jury wykonały Borowiak, Maciejewska oraz Iga Bartmańska (AZS AWF Wrocław). Wśród mężczyzn, odpowiednio: Jaromin, Owczarek oraz Igor Truszkowski (Freestyle Club X-Michał Ligocki Warszawa).

 

W niedzielę i w poniedziałek w snowparku na Gubałówce walkę o medale toczyli wyłącznie narciarze dowolni. W slopestyle wygrał Szul (AZS AWF Katowice), a na podium stanęli także Antoni Cukier (AZS Zakopane) i Szczepan Karpiel-Bułecka (AZS AWF Katowice).

 

W big air ponownie złoto wywalczył Szul, a srebro Cukier. Trzecie miejsce natomiast zajął Stanisław Solik z zakopiańskiego AZS.

 

Szul bardzo ucieszył z podwójnego tytułu. "Bo i łatwo nie było. Trasa w pierwszej konkurencji była trudna, a skocznia wpierw zalodzona, a potem miękka. Dziś natomiast w big air warunki, można powiedzieć, były wręcz tragiczne - nie dość, że bardzo mokro, to jeszcze momentami naprawdę solidnie wiało" - ocenił dwudniowe zmagania zawodnik AZS AWF Katowice.

 

Dodał, że oprócz radości ze swoich sukcesów odczuł wielką satysfakcję z występów podopiecznych. "Wspólnie z Pawłem Chycem udało nam się ruszyć z miejsca treningi dzieciaków. Te dwa lata pracy dały efekty, bo wreszcie możemy wystawiać prawie trzydziestkę w młodszych kategoriach wiekowych. Fajnie więc było nie tylko zdobyć te medale, ale i pokibicować swoim podopiecznym, którzy też stawali tu na podium" - podkreślił Szul.

 

Zawody w snowboardzie i narciarstwie dowolnym rozgrywane są w snowparkach, czyli na wydzielonych fragmentach stoków, gdzie na wybudowanych ze śniegu skoczniach i ustawionych poręczach oraz murkach startujący wykonują skomplikowane ewolucje. (PAP)

 

Medaliści MP w snowboardzie dowolnym:

slopstyle 

kobiety
1. Hanna Borowiak (AZS AWF Wrocław) 
2. Martyna Maciejewska
3. Paulina Kasprzyk (obie Freestyle Club X-Michał Ligocki Warszawa)

mężczyźni
1. Wiktor Kozarski (Akademia Sportu Freestyle Park Chorzów)
2. Krzysztof Owczarek (Stowarzyszenie High 5)
3. Jan Jaromin (AZS AWF Katowice).

big air

kobiety
1. Hanna Borowiak (AZS AWF Wrocław) 
2. Martyna Maciejewska
3. Iga Bartmańska (AZS AWF Wrocław)

mężczyźni 
1. Jan Jaromin (AZS AWF Katowice)
2. Krzysztof Owczarek (Stowarzyszenie High 5)
3. Igor Truszkowski (Freestyle Club X-Michał Ligocki Warszawa)

Medaliści MP w narciarstwie dowolnym

slopstyle

1. Robert Szul (AZS AWF Katowice)
2. Antoni Cukier (AZS Zakopane)
3. Szczepan Karpiel-Bułecka (AZS AWF  Katowice). 

big air

1. Robert Szul (AZS AWF Katowice)
2. Antoni Cukier 
3. Stanisław Solik (obaj AZS Zakopane)
MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie