PlusLiga: Resovia pewnie pokonała BBTS na zakończenie 27. kolejki i wraca na fotel lidera

Asseco Resovia pokonała BBTS Bielsko-Biała.

Asseco Resovia Rzeszów pewnie pokonała 3:0 BBTS Bielsko-Biała w ostatnim spotkaniu 27. kolejki PlusLigi. Tym samym rzeszowianie wrócili na fotel lidera tabeli, z kolei bielszczanie są coraz bliżej spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Gospodarze z Rzeszowa przystąpili do spotkania wyraźnie pewnie swojego przyszłego zwycięstwa. Na boisku pojawili się dotychczasowi zmiennicy - Jakub Bucki, Bartłomiej Mordyl czy Michał Potera, z kolei goście wyszli w swoim najsilniejszym składzie.

Pierwsze akcje zwiastowały jednostronne widowisko, bowiem po skutecznym bloku Klemena Cebulja na tablicy wyników zrobiło się 11:5 i to gospodarze mieli szybko zakończyć losy tego seta. Tak się jednak nie stało, głównie dzięki dobrej formie w polu serwisowym i ataku. Na 24:24 wyprowadził swoją drużynę doświadczony Konstantin Cupković, ale to było zbyt mało na czołowy zespół PlusLigi. Siatkarze Resovii wyraźnie rozdrażnieni odważniejszymi poczynaniami swoich rywali weszli do gry, a atakiem na 27:25 pierwszą partię zakończył Torey DeFalco.

Drugi set to już znacznie większa dominacja rzeszowian, z tym że zaznaczyła się ona dopiero od połowy drugiej partii. Seryjnie punkty w ataku zdobyła Cebulj, a bielszczanie nie potrafili znaleźć remedium na coraz lepszą grę gospodarzy. Nagle zrobiło się 20:15, a seria błędów własnych siatkarzy BBTS-u sprawiła, że przewaga tylko powiększyła się. W końcu dzieła dopełnił DeFalco, który ponownie atakiem zakończył losy kolejnej partii w tym meczu.

W trzecim secie mogliśmy oglądać na boisku Mauricio Borgesa, który zmienił na boisku DeFalco, z kolei na parkiecie pojawił się również Bartłomiej Krulicki, który zmienił Jana Kozamernika. Dominacja Resovii trwała w najlepsze - szczególnie zaznaczała się ona w polu serwisowym, gdzie po swoim przyjęciu bielszczanie oddawali dużo darmowych piłek. W końcu także w tym elemencie zapunktował wspomniany Krulicki, kończąc trzeciego seta oraz cały mecz przy stanie 25:19.

Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:17, 25:19)

MVP: Fabian Drzyzga

Asseco Resovia Rzeszów: Klemen Cebulj, Bartłomiej Mordyl, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jan Kozamernik, Jakub Bucki - Michał Potera (libero) - Bartłomiej Krulicki, Maciej Muzaj, Michał Kędzierski, Mauricio Borges, Tomasz Piotrowski.

BBTS Bielsko-Biała: Konstantin Cupkovic, Wojciech Siek, Daulton Sinoski, Radosław Puczkowski, Dawid Woch, Arshdeep Dosanjh - Bartosz Fijałek (libero) - Mateusz Zawalski, Ovidiu-Costi Darlaczi.