Pięć goli Haalanda. Norweg pobił rekordy Ligi Mistrzów

Erling Haaland pobił dwa rekordy Ligi Mistrzów

Erling Braut Haaland, napastnik Manchesteru City, strzelił pięć goli w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko RB Lipsk (7:0). Norweg pobił przy okazji kilka rekordów rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy RB Lipsk a "The Citizens" padł remis 1:1. W meczu rewanżowym Anglicy już w pierwszej połowie rozwiali nadzieje niemieckiej ekipy na awans do ćwierćfinału. Po 45 minutach Manchester City prowadził 3:0, a klasycznym hat-trickiem popisał się Erling Braut Haaland.

Norweski napastnik pobił przy okazji kilka rekordów Ligi Mistrzów. Snajper "The Citizens" potrzebował zaledwie 25 spotkań, by strzelić w Champions League 30 goli. Haaland wyprzedził w tej klasyfikacji Holendra Ruuda van Nistelrooya, który na zdobycie 30 bramek potrzebował 34 meczów.

Ponadto napastnik Manchesteru City został najmłodszym graczem, który osiągnął liczbę 30 goli w Lidze Mistrzów. We wtorkowym starciu przeciwko RB Lipsk Norweg miał 22 lata i 236 dni. Dotychczasowy rekord należał do Francuza Kyliana Mbappe, który trzydziestą bramkę zdobył mając 22 lata i 352 dni. Dla porównania: Lionel Messi ten wynik osiągnął "dopiero" w wieku 23 lat i 131 dni.

Norweski snajper na tym nie poprzestał. Po zmianie stron dołożył dwa kolejne trafienia. Na powiększenie dorobku nie pozwolił Haalandowi... trener Pep Guardiola, który zdjął napastnika z boiska w 63. minucie, wprowadzając za niego Juliana Alvareza.

Poza Norwegiem na listę strzelców wpisali się jeszcze Ilkay Guendogan i Kevin De Bruyne, a Manchester City wygrał z RB Lipsk 7:0.