Liga Mistrzów: Wielkie emocje w końcówce! Inter zagra w ćwierćfinale

Liga Mistrzów: FC Porto - Inter. Wynik meczu. Kto awansował?

FC Porto zremisowało z Interem 0:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 2022/2023. Taki wynik oznacza, że to Włosi wywalczyli awans.

Rywalizacja FC Porto - Inter od początku nie miała wyraźnego faworyta. Pierwsze spotkanie mogło tylko utwierdzić w tym przekonaniu. Inter wygrał przed własną publicznością 1:0 po golu Romelu Lukaku w samej końcówce, co oznaczało, że rewanż był sprawą otwartą.

Pierwsza połowa starcia w Portugalii nie przyniosła bramek. Oba zespoły oddały kilka strzałów, lecz Diogo Costa i Andre Onana nie musieli wyjmować piłki z siatki. Pewne jednak było, że gospodarze musieli podkręcić tempo po przerwie.

Na ich groźniejszą sytuację trzeba było trochę poczekać. Na kwadrans przed końcem Onana musiał się nieco wysilić, by obronić strzał Marko Grujica.

To był jednak przedsmak wielkich emocji, bo najwięcej działo się w doliczonym czasie gry. Inter skupił się już tylko na głębokiej defensywie, podczas gdy Porto atakowało i atakowało. Zaczęło się od wybitej piłki sprzed linii bramkowej przez Denzela Dumfriesa po strzale Mehdiego Taremiego. Następnie w odstępie kilku sekund futbolówka lądowała na słupku oraz poprzeczce po uderzeniach Taremiego oraz Grujica.

Portugalczycy skończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Pepe. Wynik się jednak nie zmienił. Bezbramkowy remis dał Interowi awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2022/2023.

FC Porto - Inter Mediolan 0:0

FC Porto: Diogo Costa - Pepe, Fabio Cardoso, Ivan Marcano, Zaidu (85. Wendell) - Stephen Eustaquio (70. Andre Franco), Matheus Uribe (85. Danny Namaso), Marko Grujić, Galeno - Evanilson (70. Toni Martinez), Mehdi Taremi

Inter Mediolan: Andre Onana - Matteo Darmian (80. Milan Skriniar), Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (74. Stefan de Vrij) - Denzel Dumfries, Nicolo Barella (80. Marcelo Brozović), Hakan Calhanoglu, Henrich Mychitarian, Federico Dimarco (70. Danilo D'Ambrosio) - Lautaro Martinez, Edin Dżeko (70. Romelu Lukaku)

Żółte kartki: Pepe - Darmian, Dżeko, Acerbi

Czerwona kartka: Pepe (90+7, za drugą żółtą)

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Inter Mediolan.