Sportowcy będą mogli otrzymywać pomoc psychologiczną i prawną

Inne
Sportowcy będą mogli otrzymywać pomoc psychologiczną i prawną
fot. PAP
Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podczas konferencji prasowej na temat zwiększenia dostępności pomocy dla sportowców pokrzywdzonych przestępstwem i przeciwdziałaniom przyczynom przestępczości w obszarze sportu.

Ministerstwo Sportu i Turystyki i Ministerstwo Sprawiedliwości nawiązały współpracę, dzięki której sportowcy będą mogli otrzymać pomoc w Ośrodkach Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem. - Wszyscy pracownicy ośrodków zostaną przeszkoleni z tematyki sportowej - powiedział minister sportu Kamil Bortniczuk.

Szef resortu poinformował o nawiązanej współpracy podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy okazji warsztatów dotyczących wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w sporcie.

 

- Sport kojarzy się ze wszystkim, co dobre, jednak nie możemy nie zauważać negatywnych zjawisk, do których przy sporcie dochodzi. Bardzo się cieszę z inicjatyw, jakie podejmujemy, by temu przeciwdziałać - powiedział Bortniczuk.

 

Jak przypomniał już od roku MSiT współpracuje ze Światową Organizacją Zdrowia.

 

- Teraz idziemy krok dalej - proponujemy szkolenia z pierwszej pomocy psychologicznej skierowane do polskich i ukraińskich dzieci, a dzięki współpracy nawiązanej z Ministerstwem Sprawiedliwości włączymy tematykę sportu i nadużyć w sporcie do codziennej pracy Ośrodków Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem. W ramach tych 300 punktów, które w Polsce funkcjonują, polscy sportowcy, nie tylko ci najmłodsi, będą mogli skorzystać z pomocy psychologicznej i natury prawnej - tłumaczył.

 

- Najpierw przeszkolonych zostanie 16 operatorów wojewódzkich, którzy będą się dzielić tą wiedzą w swoich regionach. Docelowo wszyscy pracownicy Ośrodków Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem zostaną przeszkoleni z tematyki sportowej. Środowisko sportowe będzie mogło w takich ośrodkach otrzymywać pomoc, zarówno psychologiczną, jak i prawną - dodał.

 

W konferencji prasowej wziął także udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski.

 

- Naszym zadaniem jest zapewnienie młodym ludziom jak najlepszych warunków do rozwoju i poczucie bezpieczeństwa. Fundusz Sprawiedliwości w ramach pomocy osobom pokrzywdzonym jest dostępny dla wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni przestępstwem. Dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki otwieramy się na specyficzny obszar związany ze sportem - powiedział wiceminister.

 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie