Wielka chwila polskiego tenisa! Wszystko za sprawą Świątek i Linette

Tenis
Wielka chwila polskiego tenisa! Wszystko za sprawą Świątek i Linette
fot. PAP
Wielka chwila polskiego tenisa! Wszystko za sprawą Świątek i Linette

Nie da się ukryć, że kobiecy tenis w Polsce przeżywa ostatnio świetny okres. Niekwestionowaną liderką notowania WTA jest Iga Świątek, a w dobrej dyspozycji znajduje się także Magda Linette. W najnowszej odsłonie światowego rankingu obie panie znajdą się w czołowej dwudziestce, co jeszcze nigdy nie wydarzyło się w historii polskiego tenisa.

Świątek na szczycie zestawienia przygotowywanego przez Women’s Tennis Association plasuje się nieprzerwanie od kwietnia 2022 roku. W ubiegłym sezonie polska zawodniczka wygrała m.in. US Open i wielkoszlemowy turniej w Paryżu, niejako udowadniając, że w tym momencie po prostu nie ma na nią mocnych. W najnowszym, poniedziałkowym rankingu WTA 21-latka pozostanie więc na najwyższej możliwej lokacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek pokonała triumfatorkę US Open! Kłopoty Polki w drugim secie

 

Kolejny awans w prestiżowym notowaniu stanie się natomiast udziałem Magdy Linette. W styczniu poznanianka zaskoczyła tenisowy świat, dochodząc aż do półfinału Australian Open. W 1/2 finału Polkę zatrzymała dopiero późniejsza triumfatorka imprezy Aryna Sabalenka. Z trwającym obecnie turniejem WTA 1000 w Indian Wells 31-latka zawodniczka pożegnała się już w drugiej rundzie, ale i tak w poniedziałek po raz pierwszy w karierze zamelduje się w czołowej dwudziestce rankingu.

 

Linette najprawdopodobniej zanotuje awans na dziewiętnastą lokatę. Po raz pierwszy więc w TOP20 znajdzie się miejsce dla dwóch reprezentantek Polski.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie