Afera w meczu czołowych tenisistek w Indian Wells. Czy doszło do oszustwa?

Maria Sakkari

Do niemałego zamieszania doszło w trakcie meczu Marii Sakkari z Karoliną Pliskovą w 1/8 finału Indian Wells. Podczas spotkania doszło do sporej kontrowersji przy jednej z akcji. Do tego po meczu Czeszka w sposób bardzo oschły "podziękowała" rywalce.

Pierwszy set wtorkowego starcia padł łupem Greczynki, która wygrała 6:4. W drugiej partii lepsza okazała się Pliskova, która zwyciężyła 7:5. O tym, która z tenisistek awansuje do ćwierćfinału Indian Wells, musiał zdecydować trzeci set. W jego trakcie doszło dużej kontrowersji sędziowskiej. Przy stanie 5:2 dla Sakkari Pliskova posłała piłkę w aut. Powtórki jednak pokazały, że piłka musnęła rakietę reprezentantki Grecji, w związku z czym punkt powinien zostać przyznany Czeszce. Ostatecznie jednak sędziowie nie zmienili decyzji mimo obejrzenia wspomnianej powtórki. Również Sakkari nie przyznała się do dotknięcia piłki.

Ostatecznie jednak Pliskova wygrała tego gema, ale kolejny padł już łupem Sakkari i finalnie siódma zawodniczka rankingu WTA zwyciężyła w całym meczu 6:4, 5:7, 6:3.

Po spotkaniu 17. tenisistka światowego rankingu nie kryła złości. Tradycyjnie po meczu zawodniczki dziękują sobie za wspólną grę przy siatce. Tym razem Pliskova podeszła i podała rękę przeciwniczce, ale ostentacyjnie odwróciła głowę.

W kolejnej rundzie Sakkari zmierzy się z inną Czeszką - Petrą Kvitovą. W grze o zwycięstwo w Indian Wells wciąż jest także Iga Świątek. Liderka rankingu WTA i ubiegłoroczna triumfatorka turnieju zagra o awans do półfinału z Soraną Cristeą z Rumunii.