Alpejski PŚ: Vincent Kriechmayr wygrał ostatni zjazd w sezonie

Vincent Kriechmayr wygrał zjazd w Soldeu w Andorze

Austriak Vincent Kriechmayr wygrał w Soldeu w Andorze ostatni w tym sezonie zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji zapewnił sobie już wcześniej Norweg Aleksander Aamodt Kilde, który zajął szóste miejsce.

Kriechmayr wyprzedził dwóch Niemców - o 0,09 s Romeda Bauamma oraz o 0,13 Andreasa Sandera. Kilde stracił 0,30 s. Austriak odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcar Marco Odermatt uzyskał 15. wynik.

W środę po raz ostatni startowali Francuz Johan Clarey i Amerykanin Travis Ganong, zajmując odpowiednio 12. i 20. miejsce. 42-letni Clarey, srebrny medalista olimpijski, sześciokrotnie stawał na drugim stopniu podium w zjazdach PŚ, ale nigdy żadnego nie wygrał. Do niego należy rekord prędkości podczas PŚ, ustanowiony w szwajcarskim Wengen w 2013 roku - 162 km/h. W ostatnim zjeździe sezonu największą prędkość osiągnął ósmy na mecie Austriak Otmar Striedinger - blisko 131 km/h.