El. ME 2024: Ibrahimovic może zostać najstarszym piłkarzem w historii

Zlatan Ibrahimovic może zostać najstarszym piłkarzem w historii eliminacji ME.

Zlatan Ibrahimovic został powołany do reprezentacji Szwecji na marcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy 2024 z Belgią i Azerbejdżanem. Napastnik AC Milan może zostać najstarszym piłkarzem, który w nich wystąpi i pobić rekord włoskiego bramkarza Dino Zoffa.

W dniu spotkania z Belgią, 24 marca w Sztokholmie, Ibrahimovic będzie miał 41 lat, pięć miesięcy i 21 dni. Zoff był młodszy o trzy miesiące i jeden dzień, gdy rozgrywał ostatni mecz eliminacji ME, 29 maja 1983 roku przeciwko... Szwecji.

- Zlatan rozegrał ostatnio trzy mecze w Milanie, wchodząc z ławki rezerwowych i czuje, że jest w fomie, mimo że długo nie grał. W tym kontekście sądzę, że może on wnieść coś nowego, szczególnie na murawie, ale także poza nią - skomentował selekcjoner reprezentacji Janne Andersson.

Pochodzący z Malmoe piłkarz wrócił do drużyny narodowej w 2021 roku po pięcioletniej przerwie, ale nie udało mu się razem z kolegami zakwalifikować do ubiegłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Po raz ostatni grał w zespole "Trzech Koron" 29 marca 2022 roku w przegranym 0:2 meczu z Polską, decydującym o awansie do mundialu, wchodząc na boisko w Chorzowie w 80. minucie.