Zadecydował złoty set! Jastrzębski Węgiel poznał rywala w półfinale Ligi Mistrzów siatkarzy

Halkbank Ankara wyeliminował Cucine Lube Civitanova.

W środę w Lidze Mistrzów siatkarzy Jastrzębski Węgiel oraz Sir Safety Perugia, z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem w składzie, przypieczętowały awans do półfinału, podobnie jak turecki Halkbank Ankara. W czwartek może to osiągnąć Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębianie w środę pokonali u siebie niemiecki VfB Friedrichshafen 3:0, co w połączeniu z takim samym wynikiem w Niemczech dało im awans. W półfinale zmierzą się z Halkbankiem. Siatkarze z Turcji, którzy wcześniej u siebie wygrali z Cucine Lube Civitanova 3:1, co prawda w środę we Włoszech ponieśli porażkę 1:3, ale w złotym secie okazali się minimalnie lepsi.

W środę miejsce w najlepszej czwórce zagwarantowali sobie także zawodnicy Sir Safety Perugia, mieli oni jednak o wiele cięższą przeprawę niż polski zespół. Ostatecznie po pięciu setach wygrali z Berlin Recycling Volleys.

Skrót meczu Lube - Halkbank:

Ekipa z Perugii jest potencjalnym półfinałowym rywalem Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo o awans powalczą w czwartek na wyjeździe z Itasem Trentino. By znaleźć się w najlepszej czwórce potrzebują zwycięstwa w jakimkolwiek stosunku setów.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych LM siatkarzy:

środa, 15 marca
Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)
wynik pierwszego meczu: VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 16:25, 13:25)

Sir Safety Perugia – Berlin Volleys 3:2 (24:26, 25:21, 22:25, 25:17, 15:13)
pierwszy mecz: Berlin Recycling Volleys – Sir Safety Perugia 1:3 (18:25, 15:25, 25:23, 17:25)

Cucine Lube Civitanova – Halkbank Ankara 3:1 (31:29, 25:20, 23:25, 25:20), złoty set: 12:15
pierwszy mecz: Halkbank Ankara – Cucine Lube Civitanova 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:21)

czwartek, 16 marca
Itas Trentino – Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle
pierwszy mecz: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle – Itas Trentino 3:2 (25:22, 22:25, 22:25, 25:21, 15:10)