NHL: Boston Bruins z kolejną porażką

Boston Bruins przegrali na wyjeździe 3:6 z Chicago Blackhawks

Liderzy Atlantic Division hokeiści Boston Bruins przegrali na wyjeździe 3:6 z Chicago Blackhawks we wtorkowym meczu ligi NHL. Pierwszego hat-tricka w karierze zanotował zawodnik gospodarzy Taylor Raddysh.

Bostończycy od kilku dni są w kryzysie. W ostatni czwartek zakończyli serię dziesięciu zwycięstw, gdy przegrali 2:3 z Edmonton Oilers, którzy zanotowali wtedy czwartą wygraną w ostatnich pięciu spotkaniach.

Boston Bruins ponieśli wtedy pierwszą porażkę od 11 lutego. We wtorek mieli także pecha, gdy ich zawodnik Tyler Bertuzzi strzelił bramkę na remis 4:4, którą jednak nie uznano. Powtórki wideo potwierdziły, że krążek po jego strzale trafił w oba słupki i nie przekroczył linii bramkowej.

Dwa wtorkowe mecze zakończyły się dogrywkami. San Jose Sharks ulegli 5:6 Columbus Blue Jackets, a Arizona Coyotes wygrali z Calgary Flames 4:3. Bramkę na wagę zwycięstwa dla "Niebieskich Kurtek" zdobył w 5 minucie dogrywki Johnny Gaudreau, dzięki tej wygranej zespół przerwał serię czterech porażek w ostatnich meczach. "Rekiny" natomiast przegrały czwarty mecz z rzędu.

W drugim wtorkowym meczu z dogrywką "Kojoty" pokonały "Płomienie" z Calgary 4:3. Zwycięską bramkę uzyskał Travis Boyd. Zespół z Arizony ma już w dorobku cztery zwycięstwa z rzędu u siebie.

W trudnej sytuacji jest teraz ekipa z Calgary, która już traci 5 pkt do zapewnienia sobie miejsca w play-off. Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowali natomiast Vancouver Canucks pokonując Dallas Stars 5:2.