Gol Polaka, Real, Atletico i Borussia poza turniejem. Znamy półfinalistów Ligi Młodzieżowej UEFA

Młodzieżowa drużyna AZ Alkmaar rozbiła Real Madryt U19 4:0.

Młodzieżowa drużyna AZ Alkmaar rozbiła Real Madryt U19 4:0. Holendrzy zmierzą się w półfinale z portugalskim Sportingiem. W awansie do kolejnej rundy AC Milan pomógł natomiast Polak, który zdobył debiutancką bramkę. Jako ostatni awans wywalczył Hajduk Split.

Zawodnicy AZ Alkmaar idą w tym sezonie Ligi Młodzieżowej UEFA jak burza. W 1/16 finału Holendrzy pokonali 5:0 Eintracht Frankfurt. W 1/8 3:0 zwyciężyli Barcelonę, a następnie wywalczyli awans do półfinału po rozbiciu Realu Madryt 4:0.

Pierwszego gola meczu, w 25. minucie spotkania zdobył prawy obrońca Daniel Beukers. Kolejna bramka padła cztery minuty później, a jej autorem był napastnik Ernest Poku.

Kolejne trafienie miało miejsce w 78. minucie. Mexx Meerdink wywalczył sobie pozycję, odebrał piłkę w polu karnym obrońcom Realu Madryt. Duży ciąg na bramkę w tym dniu miał wcześniej wspomniany Beukers. Dziewiętnastolatek przedarł się przez obronę "Królewskich" i indywidualną akcją pokonał bramkarza Diego Pineiro del Alamo i ustawił wynik meczu na 4:0.

Rywalem AZ będzie Sporting, który najpierw pokonał 5:1 Ajax, a następnie 1:0 Liverpool. Awans do półfinału wywalczył także AC Milan. Pierwszą bramkę meczu, a także w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej, zdobył Dariusz Stalmach. Ostatecznie Milan wygrał 2:0 z Atletico Madryt.

Mediolańczycy zmierzą się z Hajdukiem Split. Chorwaci wygrali w rzutach karnych z Borussią Dortmund. Mecz rozstrzygnął się dopiero w dziewiątej serii "jedenastek", gdy włoski obrońca BVB Filippo Calixte Mane jako jedyny zmarnował swojego karnego. Mecze półfinałowe zaplanowano na 21 kwietnia.