To z nią zmierzy się Iga Świątek w ćwierćfinale w Indian Wells

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Indian Wells, pokonując Emmę Raducanu 2:0 (6:3, 6:1). W najbliższym meczu naprzeciwko Polki stanie Sorana Cirstea.

Cirstea wyeliminowała już w Kalifornii cztery przeciwniczki, choć Madison Keys zrezygnowała z gry po pierwszym secie z powodów zdrowotnych.

Niegdyś 21. rakieta globu teraz zajmuje w światowym rankingu 83. miejsce, ale w pojedynczych turniejach wspina się na wyżyny możliwości i potrafi zagrozić najlepszym. Tak też było w spotkaniu z Garcią, które wygrała po prawie dwuipółgodzinnej batalii.

Świątek z Cirsteą spotkały się do tej pory tylko raz - Polka zwyciężyła w trzech setach w 1/8 finału ubiegłorocznego Australian Open w Melbourne.

Warto przypomnieć, że 32-latka na swoim koncie ma zaledwie dwa triumfy w singlowych turniejach. Wygrała rywalizację w Stambule w 2021 roku, a także sięgnęła po zwycięstwo w Taszkent w 2008 roku. Jeżeli chodzi o grę w wielkoszlemowych turniejach, to Cirstea zaszła najdalej podczas French Open w 2009 roku. Wtedy zameldowała się w ćwierćfinale.