Włosi zachwyceni Piotrem Zielińskim. "Takiego chcemy oglądać go w każdym meczu"

Piotr Zieliński (z lewej) zagrał świetnie spotkanie z Eintrachtem

Napoli awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po pewnym zwycięstwie w dwumeczu z Eintrachtem Frankfurt. W rewanżowym spotkaniu zespół z Włoch wygrał 3:0. Świetne spotkanie rozegrał Piotr Zieliński, który otrzymał w mediach bardzo dobre recenzje.

Polak przebywał na boisku do 74. minuty. Był jednym z kluczowych ogniw Napoli, a w 64. minucie zdobył gola z rzutu karnego na 3:0.  Portal eurosport.it zwrócił uwagę, że Zieliński rozkręcał się z minuty na minuty i jego bramka przypieczętowała wygraną Napoli.

"Rósł coraz bardziej w miarę upływu kolejnych minut. Zamknął wynik, wykorzystując rzut karny, który sam wywalczył" - czytamy.

W serwisie calcionapoli1926.it pojawiła się opinia, że Zieliński zagrał na poziomie, na jakim powinien grać w każdym spotkaniu.

"Miał super statystyki przed przerwą, zachwycał poziomem swojej gry. To był Piotr, jakiego chcemy oglądać w każdym meczu. Nie tylko dlatego, że wykorzystał rzut karny" - napisali dziennikarze z Neapolu.

Inny neapolitański portal - calcionapoli24.it nazwał Zielińskiego "zawodnikiem meczu" i dał mu najwyższą notę w zespole.

"La Gazzetta dello Sport" pochwaliła Polaka za dobrą pracę w defensywie.

"Aktywny i agresywny w grze pressingiem. Odebrał kilka piłek, trzymał dyscyplinę na placu gry" - chwalą Polaka Włosi.

Napoli pokonało w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Eintracht Frankfurt 3:0 i po raz pierwszy w historii zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Dla Piotra Zielińskiego środowe trafienie to było czwarte trafienie w tym sezonie Ligi Mistrzów.