Kolejna drużyna zapewniła sobie awans do play-off PlusLigi! Pozostało jedno wolne miejsce...

Siatkówka
Kolejna drużyna zapewniła sobie awans do play-off PlusLigi! Pozostało  jedno wolne miejsce...
fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Indykpol AZS Olsztyn wywalczył w obecnym sezonie miejsce w czołowej ósemce fazy zasadniczej PlusLigi.

PSG Stal Nysa przegrała z Asseco Resovią 1:3 w 20. kolejce PlusLigi. Taki wynik meczu sprawił, że poznaliśmy siódmą drużynę, która ma zapewnioną grę w play-off. Jest nią Indykpol AZS Olsztyn. W czołowej ósemce pozostało więc tylko jedno wolne miejsce.

W sezonie 2022/23 PlusLigi rywalizuje szesnaście zespołów. W play-off o tytuł mistrza Polski zagrają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajmą w tabeli miejsca od 1 do 8.

 

Zobacz także: Transfery przed sezonem PlusLigi 2023/24. Którzy siatkarze mogą zmienić klub?

 

Asseco Resovia, Jastrzębski Węgiel, Aluron CMC Warta Zawiercie, Projekt Warszawa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Trefl Gdańsk to sześć drużyn, które już przed rozpoczęciem 28. kolejki spotkań miały zapewniony awans do play-off.

 

 

Teraz do tego grona dołączył Indykpol AZS Olsztyn. Drużyna ze stolicy Warmii ma 46 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli. Porażka PSG Stali z Asseco Resovią 1:3 oznacza, że ósma w plusligowej stawce ekipa z Nysy nie może już wyprzedzić olsztynian. Ma na koncie 43 punkty, czyli trzy straty do rywali, ale tylko jedno spotkanie do rozegrania i słabszy bilans meczów (14–15, a Indykpol AZS 16–11). Drużynę z Olsztyna może jeszcze wyprzedzić Ślepsk Malow Suwałki, co oznacza, że w najgorszym wypadku zajmie ona ósme miejsce w tabeli.

 

Kto jeszcze walczy o play-off PlusLigi?

 

PSG Stal Nysa (43 punkty) – 1 mecz (Projekt Warszawa - wyjazd)
MKS Ślepsk Malow Suwałki (38) – 4 mecze (LUK Lublin - wyjazd, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - dom (zaległy), Aluron CMC Warta Zawiercie - dom, BBTS Bielsko-Biała - wyjazd).
PGE Skra Bełchatów (37) – 3 mecze (Jastrzębski Węgiel - wyjazd, Indykpol AZS Olsztyn - dom, LUK Lublin - wyjazd)
LUK Lublin (34) – 3 mecze (Ślepsk Malow Suwałki - dom, Cuprum Lubin - wyjazd, PGE Skra Bełchatów - dom).

 

PSG Stal Nysa ma 43 punkty i o pięć oczek wyprzedza Ślepsk, ale ma do rozegrania tylko jeden mecz i to z Projektem na wyjeździe. Tę sytuację może wykorzystać drużyna z Suwałk, która zagra jeszcze aż cztery mecze, a także PGE Skra, a nawet LUK, które mają jeszcze po trzy spotkania w fazie zasadniczej.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie