KSW 80: Wyniki gali

Sporty walki
KSW 80: Wyniki gali
Fot. YouTube/KSW
KSW 80: Relacja i wyniki na żywo

Robert Ruchała (9-0, 1 KO, 3 Sub) został tymczasowym mistrzem KSW w wadze piórkowej. W walce wieczoru KSW 80 pokonał przez TKO w piątej rundzie Loma-Aliego Eskieva (20-7 1NC, 9 KO, 3 Sub). Ponadto zwycięstwa na gali w Lubinie odnieśli m.in. Tom Breese (16-4, 5 KO, 10 Sub), Oumar Sy (8-0, 3 KO, 3 Sub) i Michał Michalski (10-5, 6 KO, 1 Sub). Oto wyniki walk gali KSW 80.

Wyniki walk: 

 

65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała (9-0, 1 KO, 3 Sub) pokonał Loma-Aliego Eskieva (20-7 1NC, 9 KO, 3 Sub) przez techniczny nokaut (łokcie w parterze) w piątej rundzie - o pas tymczasowego mistrza KSW w wadze piórkowej

83,9 kg/185 lb: Tom Breese (16-4, 5 KO, 10 Sub) pokonał Bartosza Leśkę (11-3-2, 2 KO, 6 Sub) przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie. 
93 kg/205 lb: Oumar Sy (8-0, 3 KO, 3 Sub) pokonał Henrique Da Silvę (19-9, 17 KO, 1 Sub) przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie. 
77,1 kg/170 lb: Michał Michalski (10-5, 6 KO, 1 Sub) pokonał Erikasa Golubovskisa (8-2-1, 3 KO, 3 Sub) przez techniczny nokaut (ciosy w parterze) w pierwszej rundzie. 
56,7 kg/125 lb: Yasmin Guimaraes 5-1 (1 Sub) pokonała Emilię Czerwińską (2-1, 1 KO) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28).
65,8 kg/145 lb: Danu Tarchila (6-1, 2 KO, 1 Sub) pokonał Wojciecha Kazieczkę (3-1, 2 KO) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 30-26). 
93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk (6-2, 2 KO, 3 Sub) pokonał Bartłomieja Gładkowicza (8-4, 4 KO, 3 Sub) przez techniczny nokaut (ciosy w stójce) w pierwszej rundzie. 
77,1 kg/170 lb: Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO) pokonał Borysa Borkowskiego (4-3, 3 KO) niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 28-29). 
61,2 kg/135 lb: Kamil Szkaradek (4-0, 1 KO, 1 Sub) pokonał Patryka Chrobaka (3-3, 2 KO, 1 Sub) przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie. 
83,9 kg/185 lb: Andi Vrtacić (4-1, 2 KO) pokonał Mateusza Janura (6-6, 3 KO, 1 Sub) przez techniczny nokaut (ciosy w stójce) w drugiej rundzie. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Robert Ruchała spełnił marzenia i sięgnął po pas KSW. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Ruchała najpierw sprowadził Eskieva, a następnie zajął plecy rywala. Z tej pozycji pracował nad duszeniem. Kiedy nie udało się wpiąć techniki, postawił na ciosy. Pół minuty przed końcem rundy trafił Eskieva kilkoma łokciami, po których sędzia postanowił przerwać pojedynek. Pas zawisł na biodrach Ruchały!

Koniec! Robert Ruchała tymczasowym mistrzem KSW w kategorii piórkowej!

IV Runda

Ruchała walczy głównie na wstecznym biegu i próbuje kąsać Eskieva ciosami spoza dystansu. Zawodnik UFD Gym próbował obalać, ale Polak nie dał się skontrolować. Niemniej jednak Eskiev kilka razy skrócił dystans i trafił mocnymi ciosami. Starcie jest bardzo bliskie. Niewykluczone, że piąta runda przesądzi o wyniku. 

III Runda

Eskiev nieustannie poluje na prawy zamachowy. Kiedy sięga szczęki Ruchały, Polak natychmiast klinczuje. Ciągle atutem zawodnika z Nowego Sącza są kopnięcia. Do tego coraz lepiej idą mu wymiany bokserskie. Kluczowe w tym pojedynku może okazać się to, kto lepiej przetrwa rundy mistrzowskie. 

II Runda

Eskiev co jakiś czas trafia Ruchałę mocnymi ciosami. Zawodnik Grapplingu Kraków dobrze jednak punktuje rywala kopnięciami spoza dystansu. Dużym atutem Ruchały jest różnicowanie tych kopnięć. Wykroczna noga Niemca jest już mocno okopana. Niemniej jednak po nieudanej pierwszej rundzie Ruchała radzi sobie coraz lepiej. 

I Runda

Ruchała przyjął mocnego overhanda ze strony Eskieva. Po tym ciosie był wyraźnie podłączony, lecz przetrwał oblężenie i wrócił do pojedynku. Polak próbuje stopować rywala kopnięciami na wykroczną nogę, zaś Niemiec poluje na kolejny mocny pojedynczy cios. 

Obaj już w klatce. Za moment pierwszy gong. Przypomnijmy, że jest to starcie zakontraktowane na dystansie pięciu rund. 

Ruchała jest już w klatce. Właśnie zmierza do niej Eskiev. 

A przed nami już tylko danie główne dzisiejszej gali! Na szali pas tymczasowego mistrza KSW w wadze piórkowej. O to trofeum powalczą Robert Ruchała i Lom-Ali Eskiev. 

Szkaradek, Sy oraz Breese. Ci zawodnicy na KSW 80 wygrali swoje walki przez duszenia zza pleców.

To Leśko przeniósł walkę do parteru. Tam jednak popełnił błąd i oddał pozycję Anglikowi. Breese zajął plecy i wpiął duszenie. Zawodnik z Gdyni odklepał. Efekektowne zwycięstwo Breese!

I mamy kolejne poddanie na tej gali duszeniem zza pleców! Tom Breese zwyciężył w pierwszej rundzie!

Dobrnęliśmy do co-main eventu gali KSW 80 w Lubinie. W starciu dwóch czołowych zawodników kategorii średniej zmierzą się Tom Breese i Bartosz Leśko. 

Niewykluczone, że tym występem Francuz zapewnił sobie walkę o mistrzowski pas z Ibragimem Chuzhigaevem. 

Sy błyskawicznie obalił Brazylijczyka. W parterze szybko zaszedł za plecy i zapiął trójkąt na korpusie rywala. W pewnym momencie Francuz wykorzystał moment nieuwagi przeciwnika i wsunął rękę pod szyję. Następnie zapiął duszenie i zmusił "Frankensteina" do odklepania. Świetny występ Sy!

Oumar Sy rozegrał to kapitalnie! Szybkie zwycięstwo Francuza przez poddanie!

To starcie prawdopodobnie wyłoni kolejnego pretendenta do tytułu mistrza wagi półciężkej. Oumar Sy kontra Henrique da Silva już za chwilę!

"Cukier" bardzo szybko obalił rywala. Następnie kontrolował Golubovskisa, a potem przeszedł do krucyfiksu. Z tej pozycji zasypał rywala potężnymi łokciami. W ten sposób zmusił sędziego do przerwania pojedynku. Znakomity powrót do MMA Michalskiego!

Ależ kapitalny powrót do MMA Michała Michalskiego! Litwin rozbity w pierwszej rundzie!

Wielki aplauz publiczności. Do klatki po dłuższej przerwie ponownie wchodzi Michał Michalski. W środku czeka na niego Erikas Golubovskis. Kategoria średnia. 

Brazylijka sprawiła ogromną niespodziankę i zabrała 0 z rekordu Czerwińskiej. Warto dodać, że Guimaraes przyjęła to wyzwanie z bardzo krótkim wyprzedzeniem. 

Yasmin Guimaraes jednogłośną zwyciężczynią! (29-28, 30-27, 30-27)

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli kolejną niespodziankę na tej gali. Guimaraes była sporym underdogiem przed starciem z Czerwińską. Tymczasem Brazylijka nie tylko postawiła mocne warunki przeciwniczce, ale też prawdopodobnie wygrała wszystkie trzy rundy. Guimaraes była skuteczniejsza w stójce, jak również dominowała w zapasach i parterze. Za moment werdykt!

Pora na jedyną na tej karcie walkę kobiet. Czerwińska vs Guimaraes - niebawem pierwszy gong!

To była bardzo dobra walka. 19-latek z Mołdawii był dużym underdogiem, a mimo to sprawił niespodziankę i zabrał 0 z rekordu Kazieczki. 

Danu Tarchila zwyciężył jednogłośnie na punkty! (29-28, 29-28, 30-26).

Za nami twarda trzyrundowa batalia. Przez większą część czasu zawodnicy toczyli głównie wymiany kick-boxerskie. Kazieczko okopywał wykroczną nogę Tarchili, z kolei Mołdawianin trafiał spoza dystansu. W końcówce walki zobaczyliśmy trochę zapasów, w których lepiej radził sobie Tarchila. Czas na werdykt!

Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila to kolejna potyczka na tej karcie walk. Obaj zawodnicy niebawem zameldują się w klatce!

Zaczęło się od dobrze trafionego ciosu w klinczu w wykonaniu Piwowarczyka. Od tamtej pory Gładkowicz był w defensywie. W końcu zawodnik z Białogardu zamknął rywala na siatce i zasypał go ciosami. Można było odnieść wrażenie, że sędzia mógł to starcie przerwać wcześniej. Imponujący powrót Piwowarczyka po dwóch porażkach!

Damian Piwowarczyk zwycięzcą! TKO w pierwszej rundzie!

Czas na niezwykle ciekawie zapowiadające się starcie w dywizji półciężkiej. Piwowarczyk kontra Gładkowicz - to już za chwilę!

To był kapitalny i niezwykle widowiskowy bój! Obaj byli po porażkach i bardzo pragnęli zwycięstwa. Ostatecznie to ręka Koziorzębskiego poszła w górę. 

Kacper Koziorzębski zwycięzcą walki! Sędziowie nie byli jednomyślni 29-28, 29-28, 28-29. 

Co za kapitalna walka! To było niezwykle emocjonujące starcie. Obaj mieli swoje dobre momenty w tym pojedynku. W końcówce walki obaj już wyraźnie nie mieli sił, ale mimo to dalej toczyli zacięty bój. Przed nami werdykt sędziów!

Koziorzębski - Borkowski - to już za moment!

Kiedy walka znalazła się w parterze, Szkaradek stopniowo zyskiwał przewagę nad rywalem. W końcu zajął jego plecy i przełożył rękę pod szyją. Następnie wpiął duszenie i zmusił Chrobaka do odklepania. Kolejne zwycięstwo zawodnika z Nowego Sącza w KSW!

Kamil Szkaradek! Kapitalny występ i poddanie w pierwszej rundzie!

Nie zwalniamy tempa. Pora na kolejne starcie. Zmierzą się w nim Patryk Chrobak i Kamil Szkaradek. 

Chorwat stopniowo zyskiwał przewagę nad Polakiem w stójce. Trafiał zarówno kopnięciami, jak i ciosami. W końcówce rundy wyraźnie naruszył Janura. Vrtacić dostrzegł swoją szansę i szukał luki na wyprowadzenie czystego ciosu. W ostatniej sekundzie rundy posłał rywala na deski potężnymi prawym i lewym. Sędzia przerwał walkę niemal równo z gongiem. Świetne wejście zawodnika z Puli do KSW!

I mamy nokaut! Andi Vrtacić znokautował Mateusza Janura w ostatniej sekundzie drugiej rundy!

Zaczynamy! Mateusz Janur skrzyżuje rękawice z Andim Vrtaciciem (3-1, 1 KO) w walce otwarcia. 

Dobry wieczór! Czas na galę KSW 80. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie