Raw Air 2023: Zwycięstwo Krafta w prologu w Vikersund. Kubacki najlepszy z Polaków

Zimowe
Raw Air 2023: Zwycięstwo Krafta w prologu w Vikersund. Kubacki najlepszy z Polaków
Fot. PAP/EPA
Stefan Kraft

Stefan Kraft wygrał prolog przed zawodami zaliczanymi do cyklu Raw Air w Vikersund. Drugie miejsce zajął jego rodak Michael Hayboeck, a trzecie lider cyklu Halvor Egner Granerud, Najlepiej spośród reprezentantów Polski spisał się Dawid Kubacki, który uplasował się na siódmej lokacie.

Rekordzista świata uzyskał 239 metrów (o pół metra bliżej niż Hayboeck), ale otrzymał wyższą rekompensatę za wiatr i obniżoną belkę. Trzecie miejsce zajął Granerud, z którym Kraft toczy walkę o wygraną w Raw Air. Austriak odrobił do Norwega kilkanaście punktów i obecnie traci do lidera niewiele ponad 22 oczka. Swoją sytuację znacząco utrudnił trzeci w cyklu Anze Lanisek, który w piątek był 13., przez co sporo stracił do Graneruda i Krafta. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Terminarz Raw Air 2023. Kiedy startują Polacy? 

 

Siódmą pozycję zajął czwarty w Raw Air Dawid Kubacki. Polak zmniejszył stratę do wspomnianego Laniska. Piotr Żyła uplasował się na 13. miejscu, Kamil Stoch był 16., Andrzej Stękała 20., a Aleksander Zniszczoł 30. W konkursie zabraknie Pawła Wąska, który był 47. Przypomnijmy, że do sobotnich zawodów kwalifikowało się 40 zawodników. 

 

Konkurs rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:30. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie