Alpejski PŚ: Vlhova wygrała ostatni slalom w sezonie

Petra Vlhova wygrała ostatni slalom w sezonie

Słowaczka Petra Vlhova wygrała w Soldeu w Andorze ostatni w sezonie slalom zaliczany do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Druga była Chorwatka Leona Popovic, a trzecia Amerykanka Mikaela Shiffrin, która już wcześniej zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej cyklu.

Vlhova prowadziła po pierwszej konkurencji i ostatecznie zwyciężyła czasem 1.51,38. Druga Popovic straciła do niej 0,43 s. Chorwatka pierwszy raz w karierze stanęła na podium w zawodach PŚ. Trzecia Shiffrin była wolniejsza od Słowaczki o 0,86 s.

Tuż za podium uplasowała się Szwedka Sara Hector. Piąte miejsce zajęła Szwajcarka Wendy Holdener, a szósta była Niemka Jessica Hilzinger.

Trasa slalomu w Andorze była bardzo trudna. Wiele narciarek nie dojechało do mety. Oba przejazdy ukończyło jedynie 16 zawodniczek.

Shiffrin już wcześniej miała zapewnione zwycięstwo także w klasyfikacji slalomu. Amerykanka zdobyła 945 pkt. Druga w tej konkurencji była Holdener - 655 pkt, a trzecia Vlhova - 1125.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Vlhova ma 1125 pkt i awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Druga jest Szwajcarka Lara Gut-Behrami - 1167 pkt, a z ogromną przewagą prowadzi Shiffrin - 2106 pkt.

W niedzielę w Soldeu kobiety będą rywalizować w slalomie gigancie, w którym Shiffrin również ma zapewnioną Małą Kryształową Kulę. Będą to ostatnie zawody w sezonie.