Kontuzja reprezentanta Polski! Co ze zgrupowaniem kadry?

Jan Bednarek kontuzjowany.

Piłkarz Southampton FC Jan Bednarek z powodu kontuzji nie dokończył meczu 28. kolejki angielskiej ekstraklasy z Tottenhamem, zremisowanego 3:3. Pod znakiem zapytania stoi udział obrońcy w rozpoczynającym się w poniedziałek zgrupowaniu reprezentacji Polski.

To był pechowy dzień dla środkowych obrońców "Świętych". Już w ósmej minucie z powodu kontuzji musiał zostać zmieniony Niemiec Armel Bella-Kotchap, a jeszcze w pierwszej połowie jego los podzielił Bednarek.

Niespełna 27-letni reprezentant Polski, w przepychance przy stałym fragmencie gry, otrzymał przypadkowy cios łokciem w żebra. Miał problemy ze złapaniem oddechu. Widać było, że uraz jest bolesny.

Bednarek próbował wrócić do gry, ale ostatecznie - w 34. minucie - okazało się, że konieczna jest zmiana.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jak poważny to uraz. To ważna informacja dla trenera Fernando Santosa, którego podopieczni zagrają wkrótce w eliminacjach Euro 2024 - 24 marca z Czechami w Pradze i trzy dni później z Albanią w Warszawie.

"Kolejna wymuszona zmiana na środku obrony" - napisano na Twitterze Southampton FC, gdy boisko opuszczał Bednarek.

Wówczas było jeszcze 0:0. Ostatecznie "Święci" zremisowali u siebie z Tottenhamem 3:3, choć jeszcze w 77. minucie przegrywali 1:3. Mimo jednego punktu pozostali na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 23 "oczek".

W meczu Aston Villa - AFC Bournemouth (3:0) całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Matty Cash, również powołany na marcowe mecze reprezentacji Polski.