Napastnik reprezentacji Czech przed meczem z Polską. Opowiedział o rywalizacji z Robertem Lewandowskim

Napastnik reprezentacji Czech przed meczem z Polską. Opowiedział o rywalizacji z Robertem Lewandowskim
fot. Polsat Sport, PAP
Jan Kuchta wypowiedział się przed meczem z Polską

Piłkarska reprezentacja Polski w piątek 24 marca 2023 roku zmierzy się z narodową drużyną Czech w kwalifikacjach mistrzostw Europy. Na temat nadchodzącego spotkania wypowiedział się napastnik Sparty Praga i reprezentacji Czech Jan Kuchta.

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport: Gratuluję nominacji na mecze eliminacyjne z Polską i Mołdawią. Wydaje się, że ten piątkowy mecz na Edenie będzie najważniejszy w tych kwalifikacjach.

 

Jan Kuchta, napastnik Sparty Praga i reprezentacji Czech: Masz rację. Polska ma bardzo dobrą drużynę i dla nas to będzie to kluczowe spotkanie już na początku tych eliminacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zabawny post Grzegorza Krychowiaka. Chodzi o brak powołania do reprezentacji

 

Na wtorkowej konferencji selekcjoner Jaroslav Silhavy powołał do kadry Patrika Schicka, ale dodał że jego występ w tym meczu jest zagrożony. W czwartek okazało się, że napastnik Bayeru Leverkusen jest kontuzjowany i nie zagra z Polską. To może być dla Pana okazja, aby go zastąpić i zagrać w wyjściowym składzie.

 

Dla nas wszystkim byłoby najlepsze, aby Patrik dołączył do nas, bo to jest wielka osobowość i bardzo ważny gracz, co już wielokrotnie udowadniał. Jeżeli go zabraknie, to będziemy starali się go dobrze zastąpić.

 

Od kilku lat pokazujemy w Polsacie Sport mecze ligi czeskiej i ten obecny sezon jest znakomity w Pana wydaniu. W osiemnastu meczach strzelił Pan dziewięć goli, a przy czterech asystował. W kwestii napastnika trener Silhavy może być zatem spokojny przed meczem z Polską…

 

Zgadza się, te liczby mam doskonałe i oczywiście jestem szczęśliwy z tego powodu. Jeżeli tylko trener będzie mnie widział w składzie, to mogę obiecać, że będę gotowy do gry na sto procent. Ale zobaczymy jak to będzie wyglądało bliżej tego spotkania.

 

Możliwość rywalizacji z Robertem Lewandowskim daje wam taką dodatkową mobilizację?

 

Doskonale wiemy, że Lewandowski jest wybitnym napastnikiem i udowadnia to już od dłuższego czasu, grając zarówno w Bayernie jak i Barcelonie. Oczywiście będziemy się interesowali też innymi piłkarzami, nie tylko tym zawodnikiem.

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie