Rajd Meksyku 2023: Awans Kajetanowicza i Szczepaniaka

Moto
Rajd Meksyku 2023: Awans Kajetanowicza i Szczepaniaka
fot. Materiały prasowe
Rajd Meksyku 2023: Awans Kajetanowicza i Szczepaniaka

Reprezentanci ORLEN Rally Team zakończyli pierwszy etap Rajdu Meksyku. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak awansowali na popołudniowej pętli i zajmują aktualnie czwartą pozycję w kategorii WRC2. Polacy unikali w piątek większych kłopotów i skutecznie pracowali nad poprawieniem tempa, by walczyć w kolejnych etapach. Przed nimi jeszcze trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 190 kilometrów!

Finałowa pętla piątku składała się z pięciu odcinków specjalnych: ponownie powtarzanych prób El Chocolate, Ortega i Las Minas, a także po raz pierwszy pokonywanych Las Dunas Supercpecial oraz Distrito León Mx. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak utrzymywali skuteczne i bezbłędne tempo, które pozwalało im na uzyskiwanie czasów w czołowej piątce. Na koniec dnia uplasowali się na czwartej pozycji, ze stratą nieco ponad jednej minuty do liderów. Przed sobotnim etapem do podium brakuje im 36,6 sekundy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rajd Dakar: Eryk Goczał w 2024 roku wystartuje w "wyższej" klasie

 

- Za nami pierwszy dzień. Myślę, że udany. Przez cały czas utrzymywaliśmy się w ścisłej czołówce, a druga pętla poszła nam całkiem sprawnie. To dla mnie pierwszy rajd od prawie pół roku. Walczymy z chłopakami, którzy jadą drugi, trzeci, a niektórzy nawet czwarty rajd w tym roku, więc nie jest to łatwe, ale jestem zadowolony. Miałem frajdę, a to jest bardzo ważne. Kondycyjnie czuję się super. Przyznam, trochę się tego obawiałem, zważywszy na wysokie temperatury, mało tlenu na tych wysokościach, blisko 3000 m n.p.m. Natomiast wszystko zadziałało tak, jak powinno. Jesteśmy w grze i będziemy walczyć jutro - wypowiedział się Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

 

Trzeci dzień Rajdu Meksyku będzie najdłuższym w harmonogramie. Składa się z dziewięciu odcinków specjalnych: dwukrotnie pokonywanych prób Ibarilla (14,82 km), El Mosquito (22,56 km), Derramadero (21,70 km) oraz Las Dunas Superspecial (3,53 km). Na koniec dnia zaplanowano jeszcze krótki Rock & Rally SSS.

 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie