SuperLega: Sir Safety Susa Perugia lepsza od Allianz Milano w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

Drużyna Sir Safety Susa Perugia pokonała Allianz Milano w pierwszym meczu fazy play off siatkarskiej SuperLegi. Drużyna, w której grają Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk wygrała bez straty seta.

W sezonie zasadniczym Perugia zajęła 1. miejsce w tabeli SuperLegi, Milano było ósme, więc w ćwierćfinale obie ekipy trafiły na siebie. W obecnych rozgrywkach oba mecze pomiędzy tymi ekipami kończyły się wygranymi Perugii.

Co więcej, podopieczni Andrei Anastasiego wygrali wszystkie 22 spotkania fazy zasadniczej. Dodatkowo w środku tygodnia pokonali BR Volleys i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie zagrają z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Perugia fantastycznie zaczęła spotkanie od prowadzenia 4:0. Milano powróciło do gry w środku seta, jednak końcówka należała do siatkarzy Anastasiego, którzy triumfowali 25:22. Mniej emocji było w drugim secie. W nim Perguia zwyciężyła 25:15.

Trzecia odsłona również nie miała historii i zakończyła się do 18.

Drugi mecz odbędzie się w środę 22 marca, trzeci zaplanowany jest na 26 marca.

Sir Safety Susa Perugia - Allianz Milano 3:0 (25:22, 25:15, 25:18)