Juventus lepszy w hicie Serie A! Czyste konto Wojciecha Szczęsnego

Filip Kostić został bohaterem Juventusu

Juventus pokonał na wyjeździe w hicie Serie A 1:0 Inter Mediolan. Zwycięską bramkę dla turyńczyków zdobył Filip Kostić. Dla gości to drugie z rzędu ligowe zwycięstwo, dla gospodarzy druga porażka.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Interu. Już na początku spotkania Nicolo Barella oddał groźny strzał, który znakomicie odbił na rzut rożny Wojciech Szczęsny. Włoski pomocnik miał też drugą sytuację, aby zdobyć gola. Miała ona miejsce w 19. minucie meczu, ale jego uderzenie z bliska skutecznie obronił polski bramkarz.

Juventus odpowiedział w 23. minucie i zrobił to w najlepszy możliwy sposób. Wynik otworzył Filip Kostić. Serb będąc na lewej stronie pola karnego oddał płaski strzał, który znalazł drogę do siatki. Sytuacja była przez kilka minut analizowana na wozie VAR, ale sędziowie nie dopatrzyli się zagrania ręką rozprowadzającego akcję Vlahovicia.

Po stracie bramki gracze Interu grali niecierpliwie i mieli problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką Szczęsnego. Jedyną ciekawszą akcję stworzyli pod koniec pierwszej odsłony, kiedy niecelnie główkował Romelu Lukaku

Na początku drugiej połowy Inter ruszył do ataku. W 48. minucie piłka dotarła do Brozovicia, który był niepilnowany w szestnastce. Uderzenie Chorwata z pierwszej piłki minęło bramkę Juventusu. Obie drużyny w drugiej odsłonie grały bardzo intensywnie. Gra bardzo szybko przechodziła z jednego pola karnego do drugiego.

Turyńczycy w 78. minucie mieli świetną szansę na podwyższenie wyniku. Po zagraniu Federico Chiesy z lewej stronie szesnastki piłkę podbił bramkarz Interu Andre Onana. Sytuacji na pustą bramkę nie zdołał już zamknąć Manuel Locatelli.

Piłkarze Interu do końca walczyli o bramkę wyrównującą. W 86. minucie mocny strzał z dystansu oddał nabiegający na piłkę Henrik Mchitarjan. Z rzutu wolnego w mur uderzył natomiast Hakan Calhanoglu. Juventus przetrzymał napór mediolańczyków i wywiózł ze stolicy Lombardii trzy punkty.

Juventus jest w tabeli na siódmym miejscu i do szóstego miejsca traci cztery punkty. Inter jest po tej kolejce na trzecim miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do wicelidera Lazio.

Inter Mediolan - Juventus FC 0:1 (0:1)

Bramka: Kostić 23