Rajdowe MŚ: Kajetanowicz czwarty w WRC2, zwycięstwo Ogiera

Moto
Kajetanowicz czwarty w WRC2, zwycięstwo Ogiera

Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2) zajął czwarte miejsce w kategorii WRC2 w Rajdzie Meksyku, trzeciej rundzie samochodowych mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej triumfował Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris Rally1).

Kajetanowicz uplasował się na wysokim, 10. miejscu w końcowej klasyfikacji. W WRC2 najszybszy był Brytyjczyk Gus Greensmith (Skoda Fabia RS).

Na ostatnim, 23. odcinku specjalnym drugie miejsce w rajdzie wywalczył Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 Rally1), spychając na trzecią lokatę Brytyjczyka Elfyna Evansa (Toyota Yaris Rally1). Ubiegłoroczny zwycięzca Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) zajął czwarte miejsce.

Ogier, który już w sobotę objął prowadzenie w rajdzie, uzyskał łączny czas 3:16.09,4 wyprzedzając Neuville'a o 27,5 s. Po udanym ataku na ostatnim OS-ie Belg zdystansował Evansa o zaledwie 0,4 sekundy.

Kajetanowicz, który na jednym z sobotnich odcinków przebił tylną oponę i przez sześć kilometrów jechał "na kapciu", stracił sporo czasu, co spowodowało, że w końcowej klasyfikacji kategorii WRC2 przegrał z Greensmithem o ponad trzy minuty.

Do zwycięzcy klasyfikacji generalnej - Ogiera - polska załoga (pilotem Kajetanowicza był Maciej Szczepaniak) straciła 15.56,6.

Drugi z Polaków startujących w Meksyku - Daniel Chwist (Skoda Fabia Evo) - w WRC2 był ósmy, a w "generalce" - 18.